Hlučín po výhře 3:0 postoupil v MOL Cupu přes Bohumín

17.8.2022

Hlučínští fotbalisté zvládli 1. kolo MOL Cupu na půdě divizního Bohumína a po vítězství 3:0 postupují do dalšího kola, kde mohou narazit na atraktivního protivníka z druhé či první nejvyšší soutěže.

Hlučín vstoupil do utkání na výbornou, když ve 2. minutě otevřel skóre Putyera. Smékalův výběr na hřišti Bohumína potvrzoval roli favorita a vytvořil si několik dalších zajímavých příležitostí, Praus, Plesník ani Mládek ale vedení hostů nenavýšili. Ve 29. minutě byl v koncovce úspěšnější Šindler, který zužitkoval Wolfův centr a zvýšil na 2:0.

Od 32. minuty hrál Hlučín o deseti, neboť Mládek stáhl unikajícího Príbelu a viděl červenou kartu. Přesto mohl Hlučín navýšit své vedení, ale Putyera na bohumínského brankáře nevyzrál. Domácí tým si svoji největší šanci schoval na závěr první půle, vyběhnuvší brankář Lapeš ale skvěle zlikvidoval nájezd Príbely.

Po změně stran, v 50. minutě, Lapeš opět zvítězil v důležitém minisouboji se zakončujícím Príbelou. Z otočky se pak netrefil ani domácí Halaška. V 67. minutě Hlučín stvrdil své vítězství krásným volejem Wolfa, který se prosadil po Lehnertově centru - 0:3.

Bohumín se tlačil za čestným úspěchem v podobě vstřelené branky, výborný Lapeš ale proti bohumínským střelcům vytáhl několik bravurních zákroků. Hlučín porazil Bohumín 3:0 a postupuje do druhého kola MOL Cupu.

FK Bospor Bohumín - FC Hlučín 0:3 (0:2)

Branky: 2. Putyera, 29. Šindler, 67. Wolf

Žlutá karta: 81. Jan Kodeš

Červená karta: 32. Mládek

Rozhodčí: Dedek – Macrineanu, Šafrán.

Diváci: 500

FC Hlučín: Lapeš – Wolf, Hasala (46. Smékal), Plesník, Lehnert - Tomšů (59. Moučka), Praus (71. Buchvaldek) - Ptáček (46. Holzer), Putyera, Mládek - Šindler (66. Zajíček)