Hlučín na závěr podzimu podlehl Zlínsku

18.11.2023

V závěrečném utkání podzimní části sezóny MSFL se hlučínské áčko představilo v pátek na náhradním hřišti v Lutíně proti domácímu FC Zlínsko. Ačkoliv si Hlučín vytvořil více gólových příležitostí, nakonec odjíždí bez bodu. Utkání rozhodla vlastní branka Kolasky z 19. minuty, která rozhodla o vítězství Zlínska v poměru 1:0.

Úvod utkání patřil Hlučínu, který si vytvořil uzemní převahu. Postupem času se hra vyrovnala. V 19. minutě udeřili domácí. Geržův centr si srazil do vlastní branky nešťastník Kolaska a Zlínsko vedlo 1:0. Hlučín mohl vyrovnat o pár minut později, když Wala překonal domácího gólmana, jenže toho na brankové čáře zastoupil Dziuba.

Ve druhé půli se Hlučín hnal za vyrováním. Hned na začátku druhého dějství zahrozil Mládek, ale gólman Kalina proti jeho střele vytáhl parádní zákrok.Zajíček v závěru trefil tyč, Zlínsko také v několika případech podržel brankář Kalina. Domácí nakonec hubené vedení 1:0 uhájili.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín:  "Porážka mrzí. Je to obrovská škoda, v případě vítězství bychom se dotáhli na špici, bohužel to se nám nepodařilo."