Aktuality

Hlučín na úvod přípravy podlehl Třinci

'A' tým
13.7.2022

Po dvou tréninkových jednotkách sehráli hlučínští fotbalisté první utkání letní přípravy. Ve středu odpoledne se svěřenci trenéra Filipa Smékala představili na půdě Třince. Druholigový soupeř je už v přípravě podstatně déle, a tudíž působil rozehranějším dojmem a zvítězil zaslouženě 3:0. Trenér Smékal poprvé viděl v akci testované hráče - brankáře Aleksandra Lubika z Karviné, křídelníka Fabiana Kaczora z Baníku a útočníky Dominika Římanka z Táborska a Marka Šindlera z Bruntálu.

"Po dvou náročných trénincích pro nás mělo utkání především kondiční charakter, protočili jsme dvě sestavy, aby každý z kluků odpracoval 45 minut. První poločas byl solidní, vytvořili jsme si i nějaké příležitosti, ale nevyřešili jsme finální fázi. Mrzí mě, že jsme po zbytečné ztrátě ve středu hřiště a následném faulu inkasovali z přímého kopu. Ve druhé půle nastoupili hráči, kteří na sebe nejsou zvyklí, takže jsem počítal s tím, že souhra bude váznout. Soupeř byl lepší, měl více ze hry, přesto jsme brankám mohli zabránit, u druhé branky jsme včas nevystoupili a inkasovali z 25 metrů, třetí gól padl po nedostoupení soupeře ve vlastním vápně. Z naší strany bylo hodně nepřesností, ztrát, ale tyto věci můžeme doladit později. Jsem rád, že jsem viděl hráče, kteří jsou tady na zkoušce, pomalu nám to ukazuje, s kým počítat," hodnotil utkání v Třinci hlavní trenér FC Hlučín Filip Smékal.

FK Třinec - FC Hlučín 3:0 (1:0)

Branky: Jursa 2, Juřena

FK Třinec: Hasalík (46. Schovanec) – Szewieczek (46. Hýbl), Foltyn, Brak (46. Straňák), Obadal – Habusta (70. Zogata), Jursa (46. Machuča) – Tandara, Alberto (46. Kateřiňák), Kania (46. Omasta) – Samiec (60. Juřena). Trenér: Zbončák.

FC Hlučín: I. poločas: Lubik - Handlíř, Hasala, Plesník, Wolf - Praus, Smékal - Moučka, Zajíček, Ptáček - Římanek. II. poločas: Lubik - Wala, Kocur, Holzer, Kundrátek - Mládek, Kovala - Kaczor, Hon, Tomšů - Šindler. Trenér: Smékal.