Hlučín doma remizoval 0:0, do FNL postupuje Kroměříž

10.6.2023

Hlučín se v sobotu naposledy v letošní sezóně představil doma, kde přivítal juniorku Zlína. Prajzáci i přes velkou snahu na kýžený tříbodový zisk nedosáhli a museli se smířit s bezbrankovou remízou. Kroměříž navíc v souběžně hraném utkání zvítězila ve Frýdku-Místku, čímž si definitivně zajistila postup do Fotbalové Národní ligy právě na úkor našeho mužstva. I tak to byla v podání celého týmu fantastická jízda, na kterou můžeme být právem hrdí.

První poločas nabídl vyrovnaný průběh s příležitostmi na obou stranách. Už v 9. minutě zneškodnil pozorný brankář Kolenko nebezpečnou hlavičku zlínského útočníka Silného. Hrálo se ve vysokém tempu, utkání bylo hodně soubojové, několikrát se muselo ošetřovat. Navíc se v průběhu první půle spustila velká průtrž mračen, což ovlivnilo hru na obou stranách.

Domácí vyslali na branku Zlína několik střeleckých pokusů, kterým většinou chyběla potřebná přesnost. Dobré parametry mělo Mládkovo zakončení, Dostál byl připraven. Hlučín mrzela především šance v závěru prvního poločasu, kdy Mládek po centru ze strany netrefil míč podle svých představ. Hosté vzápětí odpověděli dělovkou Číže, kterou Kolenko vytěsnil nad břevno.

Druhý poločas dlouhé minuty zajímavé šance nenabídl. Hlučínu se nedařilo dostat soupeře pod souvislý tlak. Naopak to byli hosté, kteří byli v 72. minutě blízko ke vstřelení úvodní branky. Polášek ale skvěle vychytal Kolenko a při dorážce jej obětavě zastoupil Tomšů.

V závěru zblízka nebezpečné pálil střídající Šindler, ale Dostál si přední tyč zkušenější pohlídal. Největší šanci zápasu  si Hlučín schoval na třetí minutu nastavení, Moučka se pohotově uvolnil uvnitř šestnáctky hostů, ale v gólové pozici přestřelil.

Hlučín remizoval 0:0 a zakončí letošní sezónu na stříbrné pozici za první Kroměříží, která má po vítězství ve Frýdku-Místku jistotu postupu do Fotbalové Národní ligy.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: Samozřejmě jsme zklamaní, protože jsme o postup chtěli bojovat až do posledního kola. Na kluky jsem ale za celou sezony hrdý a pyšný. Dneska jsme narazili na velice kvalitního soupeře doplněného o gólmana Dostála, který nás vychytal. Když neproměníte velké šance, tak nemůžete pomýšlet na vítězství.”