Hlučín doma porazil juniorku Karviné 2:1

18.5.2024

Hlučínští fotbalisté si v pátečním utkání 28. kola MSFL vyšlápli na juniorku Karviné. Hosté sice před koncem poločasu otevřeli skóre zásluhou Molitorisze, v nastavení první půle však srovnal účty Moučka.  Po změně stran padla jediná branka. O tu se postaral v 67. minutě hlučínský Kania, který tak rozhodl o tříbodovém zisku pro tým z Prajzské.

A mužstvo má v posledních týdnech solidní formu a stále velkou šanci završit sezónu na medailových umístěních. Na dnešního soupeře z Karviné ztráceli Prajzáci před výkopem dva body. Samotné utkání přineslo vyrovnaný průběh, mírně aktivnější byli domácí, kteří si během první půle vytvořili tři slibné příležitosti.

Klíčové okamžiky prvního poločasu přinesl závěr prvního dějství. Z úvodní branky se radovali Karvinští. Molitorisz se v 42. minutě pohotově otočil ve vápně a přízemní ranou překonal Murina - 1:0. Hlučín odpověděl v nastavení první půle po parádní střele Moučky, kterou uklidil přesně na zadní tyč - 1:1.

Rozhodující moment zápasu přinesla 67. minuta, kdy o vítězství Hlučína rozhodl svou devátou trefou v tomto soutěžím ročníku Lukáš Kania, který po centru ukázkově zavřel zadní tyč - 2:1. Prajzáci do závěrečného hvizdu těsné vedení uhájili a po vítězství 2:1 se posunuli na průběžné čtvrté místo v tabulce MSFL. Znojmo a Uničov ale mají zápas k dobru.

David Levčík, hlavní trenér FC Hlučín: "Chtěli jsme vyhrát a odčinit porážku z Hodonína. Navíc Karviná je naším sousedem v tabulce. První poločas byl z naší strany dobrý. Vytvořili jsme si tři jasné šance, bohužel se nám je nepodařilo gólově realizovat. Ve druhém poločase byli hosté nebezpečnější. My jsme si šli ale jasně za vítězstvím. Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem. Své šance jsme ale neproměnili. S výkonem i výsledkem panuje spokojenost."