Aktuality

Hlučín doma podlehl Frýdku-Místku 0:1

'A' tým
13.8.2022

Hlučín ve 2. kole MSFL před domácím publikem podlehl Valcířům z Frýdku-Místku 0:1. O vítězství hostů rozhodl v 18. minutě útočník Marián Kovařík.

Hlučín měl první vážnou příležitost zápasu, Moučka posunul míč Zajíčkovi, jehož střelu bravurním zákrokem zneškodnil brankář Gergela. O šest minut později padla první branka, bohužel do sítě hlučínského mužstva. Na Konečného centr si naběhl Kovařík a zblízka uklidnil míč přesně k tyči - 0:1.

Ve 21. minutě zahráli hosté povedený signál z rohového kopu, na jehož konci byla nebezpečná hlavička Massaniece, která těsně minula hlučínskou branku. Hlučín měl v dalších minutách optickou převahu, ale přes obranný vál Valcířů se těžko dostával k zakončení.

V 53. minutě měli žlutozelení obrovskou příležitost vyrovnat, jenže Lehnertovu přihrávku na zadní tyč Zajíček netrefil podle představ a branku minul. Po změně stran se hra přiostřila, padaly žluté karty. Hosté hubené vedení poctivě bránili, Hlučín měl sice převahu, ta však nepřinesla vyložené šance. Naopak v 74. minutě mohl pečetit vedení Frýdku-Místku Hykel, ale jeho gól nebyl uznán pro ofsajd. Hlučín doma podlehl 0:1.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Během utkání jsme vyrobili dvě chyby, soupeř jednu z nich potrestal. Špatně jsme dostoupili hráče, nechali ho odcentrovat a Kovařík prokázal svou kvalitu. Tlačili jsme se dopředu. Ovšem finální fáze nám moc nešla. Takový Lehnert za celý zápas dal snad deset balonů pod sebe, ale my jsme z toho nedokázali nic vytěžit. Byli jsme více na míči, ovšem gól jsme nedali. Hráčům nemohu nic vytknout. Bojovnost a nasazení tam z naší strany byly. Utkání musíme hodit za hlavu a připravit se dobře na středeční pohár s Bohumínem."