Aktuality

Hlučín chce navázat na vítězný vstup do MSFL doma proti Hranicím

'A' tým
12.8.2023

Hlučínští fotbalisté vstoupili do nového ročníku MSFL přesvědčivým vítězstvím 3:0 na půdě nováčka TJ Tatran Bohunice. Nyní chtějí svěřenci trenérského tandemu Smetana - Smékal uspět  v domácím prostředí před vlastním publikem, kde v sobotu od 18:00 přivítají SK Hranice.

Hranice v prvním kole remizovaly s juniorkou Zlína 2:2, když oba góly vstřelil Lukáš Hapal. "Musíme bod brát vzhledem k průběhu zápasu. Samozřejmě jsme chtěli doma zvítězit a mrzí nás to, neberu to ale jako tragédii. Takový zápas nás může posunout po psychické stránce," řekl po utkání hranický trenér Roman Matějka.

Hlučín v Bohunicích brzy otevřel skóre zásluhou Kolasky, ve 21. minutě přežil pokutový kop domácích, který skončil na břevně a ve 27. minutě podruhé udeřil gólem Tomšů. Po změně stran přidal v 67. minutě třetí pojišťující střídající Ptáček. "Kvůli soupeři jsme v týdnu změnili rozestavení na 3-5-2 a jsme nesmírně spokojení s tím, jak to kluci zvládli. Brzy jsme se ujali vedení, potom jsme přežili penaltu a po druhém vstřeleném gólu už jsme měli zápas pod kontrolou. Kluky skutečně musím pochválit," pochvaloval si trenér Smékal.

V minulé sezóně ve vzájemných utkáních Hlučín dominoval, když doma zvítězila 4:1 a na jaře v Hranicích 3:0.

Utkání 2. kola MSFL začíná v sobotu v 18:00 na Městském stadionu FC Hlučín. Vstupné je 80 Kč. Je možné si také zakoupit pernamentku. Cena 1.100,- Kč (zahrnuje 17 domácích utkání MSFL a domácí pohárová utkání MOL CUPu 2023/2024). K dispozici jsou permice za zvýhodněnou cenu 600 Kč pro seniory 65+.