Aktuality

Hlučín čeká v přípravě derby s Opavou

'A' tým
17.2.2023

Hlučínští fotbalisté se připravovali na sehrání přípravného utkání proti divizní Břidličné, avšak na poslední chvíli se upeklo atraktivní derby s účastníkem Fotbalové Národní ligy Slezský FC Opava, která hledala náhradu za zápas s Třincem, který vzájemný souboj odřekl kvůli velké marodce. Utkání začíná v sobotu v 9:30 na umělé trávě v Kylešovicích.

Naposledy se oba týmy utkaly v loňské zimní přípravě, z vítězství v poměru 3:1 se radoval Hlučín. Za mužstvo z Prajzské se trefili Smékal, Plesník a Dostál.

Účastník Fotbalové Národní ligy Slezský FC Opava v rámci soustředění v Rakousku sehrál dvě přípravné utkání. Nejprve se střetl s druholigovým Grazerem AK, se kterým padl 0:3 a zapsal tak první prohru v přípravě. Ve druhém zápase si pak fotbalisté Slezského FC poradili s ambiciózním třetiligovým DSV Leoben 3:1. V utkání se dvakrát prosadil Jakub Yunis a jeden gól přidal Tomáš Rataj. 

Aktuálně jedenáctý tým druhé ligy během zimní přestávky převzal ambiciózní slovenský trenér Peter Hlinka. V zimní přestávce Opava přišla o útočníka Kramáře, který přestoupil do Sigmy. V posledních dnech se ale Opavané dočkali výrazného posílení, když přivítali Yehora Tsykala, Petra Rybičku, Tomáše Vincoura a Solomona Omareho. 

Hlučín v přípravě odehrál 4 zápasy. Svěřenci trenéra Filipa Smékala porazili Vítkovice (4:1) i Bílovec (5:1), následně uhráli bezbrankovou remízu na půdě druholigového Třince a naposledy v Karviné plichtili 2:2. Na Kovoně se střelecky prosadili Šindler s Moučkou.

Přípravné utkání v Kylešovicích je na programu v sobotu 18. února v 9:30.

FOTO: Slezský FC Opava

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů