Hlučín čeká šlágr kola na půdě juniorky Baníku

8.4.2023

Nedělní dopoledne bude ve znamení šlágru 23. kola MSFL, ve kterém se Hlučín představí na Bazalech proti domácí juniorce Baníku. Prajzáci mají o motivaci postaráno,  v případě vítězství se mohou opět přiblížit vedoucí Kroměříži, která v pátek klopýtla proti Vítkovicím. Utkání má výkop v 10:15.

Aktuálně třetí Baník se netají postupovými ambicemi, vstup do jarní části soutěže si nicméně Ostravané představovali růžověji. Na jaře mají svěřenci Milana Chalupy bilanci tří vítězství a dvou porážek. Naposledy Baník v přestřelce podlehl juniorce Zlína 3:4. Hlučín má před vzájemným soubojem čtyřbodový náskok na modrobílé a zápas k dobru.

Hlučín na jaře třikrát zvítězil a jednou remizoval. Svěřenci trenéra Filipa Smékala nedělním derby završí 'anglický týden'. V pátek doma zdolali nepříjemné Blansko 2:0, ve středu pak zvládli předehrávku na půdě Frýdku-Místku, kde zvítězili rovněž 2:0. "Na utkání se těšíme, většina našich kluků si Baníkem prošla, o to větší má derby náboj. Chceme navíc využít zaváhání Kroměříže s Vítkovicemi a přiblížit se prvnímu místu. Víme však, že nás čeká těžký zápas. Očekávám, že baníkovskou juniorku posílí hráči A mužstva," řekl před utkáním hlavní trenér FC Hlučín Filip Smékal.

Podzimní vzájemné utkání vyhrál Hlučín 3:2, když parádní obrat nastartoval vyrovnávající brankou v 85. minutě Lukáš Lehnert a ve třetí minutě nastavení vstřelil vítězný gól Adam Zajíček.