Aktuality

Hlučín bude o víkendu dějištěm Planeo Cupu U11!

4.6.2024

Ve dnech 8. – 9. 6. 2024 proběhne na Městském stadionu Lumíra Kota finálový turnaj dvanáctého ročníku Poháru mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP. Jedná se o poslední ze série šesti finálových turnajů, které na jaře probíhají napříč celou republikou, a to ve věkových kategoriích U8-U13.

Z celkového počtu přes 900 týmů z 260 klubů čítající více než 18.000 hráčů a hráček se v každé věkové kategorii probojovalo do jarních bojů 24 nejlepších týmů. To dokresluje, jak náročná cesta to pro mnohé z nich byla a zároveň jaký vrchol sezóny to pro ně znamená.

Jsme hrdí na to, že Hlučín byl vybrán jako pořadatel jednoho z finálových turnajů, v letošním ročníku jsme opět jediným městem v rámci Moravskoslezského kraje, kde se finálový turnaj uskuteční. U nás v Hlučíně se utká 24 nejlepších týmů věkové kategorie U11, mezi kterými nebudou chybět ani domácí hráči FC Hlučín. Ti budou mít možnost si v základní skupině poměřit síly s týmy, jakým jsou např. FC Zbrojovka Brno, FC Písek, FK Admira Praha a další. V této kategorii jsou už nyní vidět rodící se fotbalové hvězdy, které budou jednoho dne běhat po ligových trávnících.

Jak už si účastníci PLANEO CUPu zvykli, i letos se na zmíněných finálových turnajích objeví spousta fotbalových osobností a průvodce celým ročníkem Pavel Čapek z České televize. V Hlučíně se můžeme těšit na osobní účast ambasadora letošního ročníku, historicky nejlepšího reprezentačního střelce, Jan Kollera. Především se ale všichni můžou těšit na špičkový fotbal věkové kategorii U11.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů