FC Hlučín v Uherském Brodě prohrál 0:1

2.9.2023

Pro hlučínské fotbalisty je Uherský Brod nepopulární destinací. Potvrdilo se to v sobotním utkání 5. kola MSFL. Zelenobílí měli povětšinou utkání herní převahu, ale recept na defenzívu domácích nenašli. Naopak Uherský Brod udeřil před koncem poločasu z penalty a těsně vedení 1:0 uhájil do závěrečného hvizdu.

Hlučínští fotbalisté měli většinu prvního dějství míč na svých kopačkách a dobývali obranný blok soupeře, jenže chyběl jim větší nápad a byli to nakonec domácí, kteří se ujali v závěru prvního poločasu vedení 1:0. Kovala ve vápně fauloval Obdržálka a nařízený pokutový kop proměnil Martiš.

Ve druhém poločase byl blízko vyrovnání Kania, ale Uherský Brod zachránila tyč. O chvíli později, po nepřehledné skrumáži, Tomšů netrefil poloprázdnou bránu. Domácí těsné vedení 1:0 ubránili do závěrečného hvizdu a připisují si tři body.

Další mistrovské utkání čeká Hlučín v pátek 8.9. od 18:00 proti béčku Baníku Ostrava.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: ”Samozřejmě jsme zklamaní, ale proti hlubokému bloku soupeře jsme se nedokázali prosadit. Úterní pohárový zápas s Baníkem Ostrava nás zřejmě stál příliš mnoho sil. Navíc se nám při rozcvičce zranil útočník Smékal, takže jsme vpředu museli dost improvizovat. Mrzí mě, že soupeř vlastně skóroval z jediné nebezpečné situace.