FC Hlučín remizoval s 1. SC Znojmo FK 2:2

26.8.2023

FC Hlučín po třech vítězstvích v řadě letos poprvé naplno nebodoval, když před domácím publikem jen remizoval s týmem 1. SC Znojmo FK 2:2. Oba góly zelenobílých vstřelil útočník Dominik Smékal.

Prajzáci vstoupili do utkání nejlepším možným způsobem. Běžela 4. minuta, když Moučkův centr propadl na malé vápno k osamocenému Smékalovi, a ten otevřel gólový účet zápasu. Z vedení se Hlučín radoval krátce, ve 12. minutě domácí zaváhali u vlastního autového vhazování, soupeř vybojoval míč a rychlý kontr zakončil Frigerio přesnou střelou do šibenice - 1:1.

V 18. minutě měl na kopačce stoprocentní příležitost Buchvaldek, ale gólman Škugor zachránil Znojemské od inkasované branky. Domácí reklamovali, že míč přešel brankovou čáru, ale bez úspěchu. Ve 31. minutě Znojmo podruhé udeřilo poté, co si Kilibarda naběhl za hlučínskou obranu a pohotově zakončil přesně k tyči Murinovy brány - 1:2.

Po nevýrazné první půli šli svěřenci trenérského tandemu Smetana - Smékal do druhého dějství s jasným cílem - strhnout nepříznivý vývoj na svou stranu. Nejprve ale zahrozili hosté, když Dominguesovu střelu v 51. minutě lapil brankář Murin. V 58. minutě bylo srovnáno na 2:2, na Kolaskův přesný centr si naběhl Smékal a přesnou hlavičkou překonal bezmocného Škugora.

Hlučín se hnal za vítěznou brankou, měl více ze hry, ale na obranný vál soupeře těžko hledal recept. Kvůli častému přerušování a kouskování hry ze strany Znojemských se navíc domácí aktéři nemohli dostat do správného tempa. V 74. minutě navíc Hlučín přišel o kapitána Prause, který musel být po souboji s protihráčem odnesen na nosítkách. Nahradil ho Nigérijec Aririerisim Emmanuel Uchenna, nová posila z Baníku Ostrava.

Znojmu se s přibývajícím časem otevíraly možnosti pro brejkové situace a po jednom z nich postupovali v 89. minutě dva na jednoho. Brankář Murin ale proti Ferreirovi vytáhl fantastický zákrok a zachránil domácí mužstvo. Na konci dlouhého devítiminutového nastavení Moučka stříleným centrem našel Smékala, který mohl zkompletovat hattrick, jenže těsně minul. Utkání skončilo nerozhodně 2:2.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Každá domácí ztráta zamrzí. Musím ale říci, že soupeř ze Znojma disponoval velkou kvalitou. Byl na nás velmi dobře připraven. Když se celkově za utkáním ohlédnu, tak remíza je spravedlivá.”