Famózní obrat U13 proti lídrovi tabulky

U15 U14 U13 U12
26.10.2022

Největší náboj z víkendových mistrovských klání našich žákovských celků měl souboj třináctky s lídrem tabulky MFK Karviná. Přestože mladí Hlučíňáci prohrávali 1:6, díky famóznímu obratu ve druhé půli zvítězili 8:7 a bodově se dotáhli na první místo! Vítězství v Karviné si připisuje i tým U12. Čtrnáctka neměla ve Valmezu problém, zatímco tým U15 prohloubil prohrou 1:6 výsledkový zmar.

TJ Valašské Meziříčí U15 - FC Hlučín U15 6:1 (2:1)

Branky: 6. Dohnálek, 20. Dohnálek, 53. Dohnálek, 59. Hadaš, 64. Šulák, 67. Šulák - 4. Kameniev

Sestava FC Hlučín U15: Raszka - Čala, Žebrák, Turek, Thiemel (41. Kamrád) - Hradil (71. Kaňa), Kameniev (55. Fuljer), Kalvar - Masopust, Kostecký (71. Pytlík), Richter (64. Janoš)

Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Utkání ve Valmezu bylo plné osobních soubojů a zápas příliš fotbalové krásy nenabídl. Ani náš výkon nebyl ideální. Sice jsme se rychle ujali vedení, soupeř však ještě do poločasu výsledek otočil. Do druhé půle jsme provedli drobné změny, které nám v mezihře pomohly, vytvářeli jsme si šance, ale soupeř hrál jednoduše, pomáhal si dlouhými balóny a bohužel využil své šance. Spousta hráčů neukázala to, na co mají. I přesto, že byl soupeř silovější, měli jsme s ním poradit daleko lépe."

TJ Valašské Meziříčí U14 - FC Hlučín U14 2:8 (0:6)

Branky: 50. Nuc, 57. Nuc - 1. Felzman, 16. Pipek, 19. Mikulenka, 23. Buroň, 24. Slezák, 38. Trávník, 67. Buroň, 76. Fubšo

Sestava FC Hlučín U14: Zouhar - Pipek, Mikulenka, Holek, Vařák - Slezák, Fubšo, Buroň - Felzman, Paskuda, Trávník. Nastoupili: Ščigel, Kamrád, Stoklasa.

Lukáš Burget, hlavní trenér FC Hlučín U14: "První poločas byl z naší strany dobrý, drželi jsme míč na své straně, byli jsme neustále v pohybu a tím jsme soupeře přehrávali a dostávali jsme se často do zakončení a zaslouženě jsme vedli. Bohužel druhý poločas byl úplně jiný, náš pohyb už nebyl tak jako na začátku zápasu a díky naší nezodpovědnosti a někdy i lajdáckému přístupu jsme umožnili soupeři se dostat do hry a do šancí, které taky proměnil. I když jsme zápas zvládli, tak se musíme z druhého poločasu ponaučit."

MFK Karviná U13 - FC Hlučín U13 7:8 (7:4)

Branky: 1. Cholewa, 6. Kotrla, 7. Večeřa, 12. Cholewa, 23. Barčák, 25. Kotrla, 34. Barčák - 14. Václavík, 30. Václavík, 33. Václavík, 37. Jezerčák, 41. Handlíř, 44. Farník, 45. Hoffmann, 67. Václavík

Sestava FC Hlučín U13: Ondřej, Drozd, Hota, Farník, Dlouhý, Bemer, Gorniak, Handlíř, Václavík, Charitonidis, Žylka, Hoffmann, Jezerčák, Pazderník.

Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Úvod utkání proti vedoucímu týmu tabulky jsme absolutně nezvládli. Nedařila se nám výstavba, kombinace, prohrávali jsme osobní souboje a dělali zbytečné individuální chyby, které dokázala Karviná proměnit. Po katastrofální půl hodince jsme byli nuceni udělat pár organizačních změn, které vedli ke zlepšení výkonu. V závěrečné desetiminutovce jsme se dokázali přiblížit na rozdíl 3 branek. Do druhé půle jsme vstupovali s tím, že nemáme co ztratit, zkusíme na soupeře vlítnout a uvidíme, co nám to přinese. Kluci do druhé půle nastoupili už bez žádné nervozity a respektu k soupeři a na hřišti to bylo znát. Klíčové bylo, že se nám podařilo poměrně rychle vyrovnat a k otočení zápasu nám ještě zbývalo poměrně dost času. Ve druhé půli jsme měli více ze hry my. Oba týmy po celý zápas velmi dobře napadali rozehrávku soupeře, tudíž bylo k vidění více nakopávaných míčů. Obě družstva měla dostatečné množství šancí k strhnutí vedení na svoji stranu. Nakonec jsme byli odměněni za předvedený výkon ve druhé půli vedoucí brankou my, kdy po prudké střele dorážel Václavík. Závěr utkání kluci odbojovali na pokraji sil, ale těsné vedení se nám podařilo udržet. Všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu a respekt za to, co během týdne dokázali. Ve středu jsme postoupili z druhého místa na závěrečný turnaj Planeo Cupu a o 3 dny později jsme otočili utkání ze stavu 1:6 na 8:7 proti vedoucímu týmu tabulky. Tento tým znovu ukázal obrovský charakter a odhodlání se nikdy nevzdat. Pro nás všechny je to odměna za práci, kterou jsme od přesunu do mladších žáků odvedli. Kluci musí stále zůstat pokorní a nadále pracovat jako doposud. Věříme, že další úspěchy ještě můžou přijít."

MFK Karviná U12 - FC Hlučín U12 1:3 (0:2)

Branky: 50. Kubica - 5. Kubis, 30. Matušinec, 64. Dimovský

Sestava FC Hlučín U12: A. Dimovský, Gemelová, Buroň, Paskuda, Ječmének, Burget, Ambroz, Matušinec, Matyska, Lukač, Kubis, Dimovský, Kucharský, Lindner.

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "Předvedli jsme podprůměrný výkon s několika světlými pasážemi. Nebyli jsme dostatečně soustředění, z toho pramenily jednoduché ztráty, pozdní reakce v soubojích, zahozené vyložené šance a podobně. Většina hráčů hrála hluboko pod své možnosti."