Dorostenci v Prostějově smírně

U19 U17
3.5.2022

Dorostenecké mančafty FC Hlučín se v neděli představily na půdě Prostějova. Oba týmy braly bod za remízu. Devatenáctka remizovala 2:2. Sedmnáctka se rozešla smírně 1:1 poté, co ji nebyl uznán regulérní gól.

1. SK Prostějov U19 - FC Hlučín U19 2:2 (1:1)

Branky FC Hlučín U19: Hon, Dvořáček

Sestava FC Hlučín U19: Prokel - Handlíř, Kocur, Zvara (61. Lindner), Kudlík - Kolaska (61. Šarközy), Kovala, Cintula (46. Říha) - Vraj (84. Kuska) Hon, Havránek (71. Dvořáček)

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Byl to pro nás velmi těžký zápas. V prvním poločase byl soupeř lepší než my. V naší hře chyběl pohyb a lepší kombinace. Náš tým si dokázal vytvořit šance pouze z rychlých protiútoků. V úvodu druhé půle jsme se dostali pod tlak. Naše obranná činnost nebyla dobrá. Po inkasování druhé branky se náš výkon zvednul. Hráči se vrhnuli do útoku. Závěr utkání jsme zvládli a dokázali vyrovnat na konečných 2:2. K naší hře mám velké množství výhrad a máme co zlepšovat."

1. SK Prostějov U17 - FC Hlučín U17 1:1 (0:0)

Branka FC Hlučín U17: Ulrich

Sestava FC Hlučín U17: Jakubík (36. Havránek), Fukan (81. Habr) Stuchlík, Hořínek, Krakovka, Kučera, Říha, Novotný (68. Komárek), Kotík (88. Chvěja), Ulrich, Klvaňa

Aleš Březovský, hlavní trenér FC Hlučín U17:  "Do utkání jsme šli s cílem navázat na předvedenou kombinační hru z předešlého utkání ve Frýdku-Místku. Od začátku jsme dobře kombinovali, hráli organizovaně a soupeře jsme nepouštěli do šancí. V 30. minutě došlo k faulu na našeho brankáře Maxe Jakubíka a i když se zdálo že bude pokračovat, po pár minutách musel být vystřídán a posléze odvezen rychlou záchranou službou do nemocnice k podrobnému vyšetření. Do brány musel hráč z pole (Honza Klvaňa) a s nastálou situací si poradil výborně. Na začátku druhého poločasu po obrovské chybě Říhy a faulu brankáře kopali domácí pokutový kop po kterém šli do vedení 1:0. Po obdržené brance jsme však začali domácí přehrávat,  vytvořili si několik šancí  a v 54. minutě po kombinaci a centru Fukana zakončil Ulrich na 1:1.

Dále jsme domácí kombinačně přehrávali, dostávali se do slibných šancí a z jedné jsme podruhé skórovali. Nepochopitelně však pomezní rozhodčí zvedl praporek a odmával ofsajd i když přihrávka před bránu šla z brankové čáry a na brankové čáře stál společně s brankářem i bránici hráč domácího mužstva.  Do konce utkání jsme dál dobře kombinovali a nepustili domácí do žádné větší příležitosti naopak jsme nedotáhli my slibně se rozvíjející útočné kombinace. Kluky musím pochválit jak za předvedenou hru, bojovnost a snahu utkání  dotáhnout do vítězství. Fyzicky zdatného soupeře jsme dokázali přehrát i po kondiční stránce. Odehráli jsme nejlepší utkání na jaře, ve kterém konečně fungovala součinnost a organizace hry. Jen díky nepřesnosti rozhodčího si vezeme z Prostějova ,,jen“ bod."