Dorostenci přivítali Sigmu. Devatenáctka zvítězila 4:1!

U19 U17
12.9.2022

Devatenáctka v sobotním domácím utkání proti Sigmě rozhodla 3 brankami ve druhém poločase a připisuje si cenné vítězství v poměru 4:1. Svěřenci trenéra Dominika Kroupy se díky tříbodovému zisku vyšvihli na průběžné druhé místo v tabulce. Sedmnáctka naopak Sigmě podlehla 0:1, když rozhodující branku vstřelil v 59. minutě olomoucký Lorenc.

FC Hlučín U19 - SK Sigma Olomouc U19 "B" 4:1 (1:1)

Branky:  27. Kučera, 69. Ulrich, 73. Kudlík, 77. Lindner - 14. Páleník

Sestava FC Hlučín U19: Košec - Říha (55. Ulrich), Závadský, Lindner, Hořínek (22. Kudlík) - Michna, Gryc (63. Stuchlík) Kučera - Fukan (55. Dvořáček), Levčík, Puchala

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Opět jsme nevstoupili dobře do úvodu utkání. Velké problémy nám dělaly křižné míče a hra soupeře v křídelních prostorech. Vázla nám součinnost v obranné fázi. Po obdržené brance se náš výkon zlepšil a do přestávky jsme dokázali vyrovnat. Ve druhé půli jsme přežili jednu velkou šanci soupeře. Naše hra byla v některých pasážích zbytečně zbrklá a neurovnaná. Podařilo se nám vstřelit druhou branku a v rozmezí osmi minut další dvě. Tímto úsekem jsme definitivně zlomili výsledek na naši stranu. Musím všechny hráče, včetně střídajících pochválit za bojovnost. Takové vítězství je velmi cenné."

FC Hlučín U17 - SK Sigma Olomouc U17 "B" 0:1 (0:0)

Branka: 59. Lorenc

Sestava FC Hlučín U17: Jakubík - Komárek, Špalek, Baďura (63. Habr), Lipnický (46. Kiša O.) - Zajíc, Kwašný (72. Novotný), Cigán (46. Pupík) - Holek, Vozník, Woznica

Jiří Hommes, trenér FC Hlučín U17: "Od začátku utkání nás provázela nervozita. Většinu prvního poločasu se míč pohyboval nad hlavami a místy to vypadalo jako na volejbalovém utkání. Z obou stran to nebyl vůbec pohledný fotbal a do kabin se tak šlo s bezbrankovým skóre. Do druhé půle jsme opět z důvodů zranění museli udělat změny v sestavě a soupeř nás začal přehrávat,  čehož po jedné vydařené akci a našeho zaváhání, kdy si hráči špatně přebrali protivníka dokázali skórovat. Od dalšího inkasování nás podržel Jakubík, i když soupeř nastřelil ještě dvakrát břevno, tak skóre už se neměnilo. V celém zápase nás srážely technické nedostatky a nepřesnost. A kapitola sama o sobě je komunikace mezi hráči a čtení hry. Jediné pozitivum jsem viděl v bojovnosti a chuti alespoň vyrovnat, za což mohu kluky pochválit."