Dorostenci doma proti Líšni naplno bodovali

U19 U17
22.8.2023

Dorostenecké kategorie U19 a U17 v sobotu na domácí půdě v Hlučíně přivítali SK Líšeň. Devatenáctka po kruté prohře v Třinci zabrala a zvítězila 3:0. Z vítězství se radovala i sedmnáctka, která v samotném utkání sice dlouho tahala za kratší konec, bravurně však zvládla koncovku utkání a dvěma góly otočila nepříznivý vývoj z 0:1 na 2:1.

FC Hlučín U19 - SK Líšeň U19 3:0 (1:0)
Branky: Kučera, Havránek, Špalek
Sestava: Michalík - Fukan, Krakovka, Stuchlík, Woznica- Kwašný (83. Hořínek), Kučera, Vozník (83. Filipský) - Godfrid (65. Konvičný), Havránek (83. Habr), Kuneta (72. Špalek) Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "První půle byla s minimem šancí na obou stranách. Soupeř měl větší procento držení míče, kombinoval a měl herní převahu. Naopak my jsme pozorně bránili a snažili se přecházet do rychlých protiútoků. Bylo hrozně důležité, že se nám podařilo skórovat v závěru poločasu. Hned v úvodu druhé poloviny jsme přidali další branku, což nás uklidnilo. Líšeň nás zatlačila, ale bylo to bez nějaké závažnější šance. V závěru jsme přidali ještě třetí gól a tím definitivně rozhodli utkání. Musím říct, že celé mužstvo dneska pracovalo velmi spolehlivě v defenzivě. Cením si výkonu každého hráče, pro nás je to velmi důležité vítězství."

FC Hlučín U17 - SK Líšeň U17 2:1
Branky: Fuljer, Tomášek
Sestava: Jakubík - Sněhota, Žebrák, Lipnický, Kameniev - Jankovič (46. Kalvar), Cigán (65. Hradil), Pupík (46. Kostecký) - Holek, Fuljer, Turek (46. Tomášek)
Jiří Hommes, trenér FC Hlučín U17: "V sobotu jsme odehráli první domácí utkání nové sezóny a to proti týmu SK Líšeň. Zápas se hrál v tropickém počasí a od začátku šlo vidět, že tyto teploty nejsou ideální. Prvním poločase nás soupeř přehrával a byl lepším nedokázali jsme kombinovat a náš pohyb byl žalostný. Především v defenzivní činnosti a zodpovědnosti plnit si své povinnosti u některých hráčů poškozují zbytek týmů a měli by si uvědomit, že s tímto přístupem se na této úrovni hrát nedá a že fotbal je kolektivní hra (týmová). I přesto soupeř nevyužil nabídnuté šance a využil jen jednu. Do druhého poločasu jsme udělali hned tři změny v sestavě a hra se zvedla. Začali jsme být více aktivní a kluci, co přišli, si plnily pokyny a chtěli hrát. Líšeň měla opět několik šancí, ale podržel nás gólman. V 81 minutě po faulu na Holka jsme kopali pokutový kop, ale sám jmenovaný jej neproměnil. Avšak 86  minutě se nám povedlo vyrovnat a v 91 minutě jsme přidali druhou branku. Jsem rád, že se kluci dokázali v zápase zvednout, hrát do úplného konce a jít si za výhrou. "