Doma to nevyšlo, Frýdek-Místek dvakrát udeřil po změně stran

16.4.2022

Jan Obludník / REGION OPAVSKO Fotbalisté třetiligového Hlučína čtyřikrát po sobě udrželi čisté konto a tuto skvělou bilanci chtěli v pátek ještě natáhnout. Měli k tomu výbornou příležitost, protože v domácím prostředí přivítali dosud nevýrazný Frýdek-Místek. Předzápasové prognózy se ovšem nepotvrdily.

Již začátek pátečního utkání překvapivě patřil hostům, když nebezpečně vypálil exhlučínský Rubý. Hlučín postupně získával půdu pod nohama, jenže scházelo tomu přesnější zakončení. První vlaštovkou byl přímák Lokši, s nímž si poradil gólman Gergela. O chvíli později se dostal ke střele Smékal, ale pozorný Gergela se opět nenechal překvapit.

Deset minut před přestávkou se prodral do slibné příležitosti Lokša, který bohužel správně nesešteloval mířidla, takže se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Hned zkraje druhé půle vystrašil Gergelu domácí Holzer. Vzápětí se krásně uvolnil ve vápně Wala, ale Ptáček trestuhodně překopl hostující kasu. Na opačné straně pak zazlobil Rubý, ale tohle varování nebrali borci z Hlučíně vážně. Jak jinak si vysvětlit situaci z 61. minuty, kdy nepokryli v šestnáctce Blejchaře, který prudkou hlavičkou rozvlnil síť – 0:1.

Od další pohromy favorita uchránil gólman Lapeš, když parádně vyškrábl ránu Konečného. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem bylo předčasně vymalováno. Frýdek-Místek totiž předvedl smrtící kontr, který zužitkoval zcela volný Barkov – 0:2. Snížení měl na kopačce Moučka, ale orazítkoval pouze spojnici břevna a tyče.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín:  „Jsem velice zklamaný naším přístupem. Frýdek nás předčil v soubojovosti, nasazení i agresivitě. Věděli jsme, že nás čeká velmi kvalitní soupeř, který hraje organizovaně a má v týmu hodně rychlostních typů, ale stejně jsme si nedali pozor. Bylo to utkání o první chybě, kterou jsme bohužel udělali my. Musíme se z toho poučit.“