Aktuality

Devatenáctka v Líšni zachraňovala remízu v závěru

U19 U17
5.9.2022

Devatenáctka prodloužila neporazitelnost v letošní sezóně a po remíze 1:1 v Líšni se drží v předních příčkách tabulky. Sedmnáctka i přes dobře rozehraný první poločas podlehla stejnému soupeři 1:3.

SK Líšeň U19 - FC Hlučín U19 1:1 (1:0)

Branky: 20. Odaleko - 84. Fukan

Sestava FC Hlučín U19: Košec - Říha, Závadský, Lindner, Hořínek (53. Kudlík) - Michna, Gryc (77. Cintula) Kučera - Havránek, Stuchlík (77. Sukdol), Dvořáček (53. Fukan)

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Vstup do utkání nám příliš nevyšel. Naše hra byla bojácná a ustrašená. Hráči si nevěřili v kombinaci a za to jsme byli potrestáni úvodním gólem. Postupem času naše středová řada získala větší sebevědomí a zlepšila pohyb. Z toho proměnila zlepšená hra celého týmu. Ve druhé půli si troufne říct, že jsme měli více ze hry a byli lepší. V obranné fázi jsme si museli dát pozor na brejkové situace domácích. Až na pár výjimek se nám to dařilo. Směrem dopředu  jsme nebyli přesní v klíčových přihrávkách, centrovaných míčích a nedokázali se příliš prosadit v šestnáctce. Nakonec se nám podařilo vyrovnat. Konečný výsledek 1:1 je z mého pohledu zasloužený."

SK Líšeň U17 - FC Hlučín U17 3:1 (0:1)

Branky: 48. Řezník, 52. Tauš, 72. Tauš - 30. Cigán

Sestava FC Hlučín U17: Žila - Komárek, Woznica, Špalek (54. Baďura), Sněhota (46. Pupík) - Zajíc, Kotík (46. Kiša O.), Kwašný - Vozník, Holek (67. Kiša J.), Cigán (56. Novotný)

Jiří Hommes, trenér FC Hlučín U17: "V utkání proti Lišni jsme nezvládli druhý poločas. Do utkání jsme vstoupili velice dobře a hned v začátku jsme po evidentním faulu v pokutovém území měli zahrávat pokutový kop, sudí byl jiného názoru. Do vedení jsme se dostali v 30. minutě po pěkně kombinační akci, kterou zakončil Cigán. Bohužel navýšit skóre do konce první půle, i když jsme k tomu měli příležitosti, se nám nepodařilo.

Do druhého poločasu jsme museli udělat hned několik změn z důvodů zranění a to se podepsalo na naší hře, kdy nás soupeř potrestal hned dvakrát v rozmezí 5 minut. Nedůslednostmi v osobních soubojích a špatným řešením přechodu do ofenzivy jsme se sami dostaly pod tlak. Postupně jsme opět naší hru zvedli, avšak soupeř nám dokázal vstřelit další gól a tím stanovil konečné skóre 3:1. Kluky bych chtěl pochválit za první poločas, kdy se nenechali ovlivnit hrubými chybami ze strany rozhodčích, ale jsem velice zklamán z druhé půle. Je zřejmé, že někteří hráči nejsou ještě schopni ustát více fyzicky náročný fotbal. Na tom budeme muset zapracovat."