Devatenáctka plichtila s Třincem. Sedmnáctka opanovala přestřelku

U19 U17
11.10.2022

Hlučínská "devatenáctka" v sobotu na hlavním hřišti přivítala Třinec. Svěřenci trenéra Dominika Kroupy měli v zápase převahu, ale produktivnější byli hosté. Až ve druhé půli se žlutozeleným podařilo dotáhnout dvoubrankové manko a remizovali 2:2. Sedmnáctka v krásném utkání přestřílela Třinec 7:4, definitivní zlom vyrovnaného utkání nastal po změně stran, kdy družstvo Aleše Březovského zlomilo utkání na svou stranu.

FC Hlučín U19 - FK Třinec U19 2:2 (0:1)

Branky: 53. Puchala, 61. Levčík - 25. Čmiel, 50. Čmiel

Sestava FC Hlučín U19: Kuděla - Říha, Závadský, Lindner, Puchala - Michna, Gryc (51. Šarközy), Kučera (82. Stuchlík) - Fukan (51. Kudlík), Levčík, Havránek (82. Ulrich)

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "V zápase proti Třinci byl jednoznačně náš cíl zvítězit a odčinit předešlé zaváhání, to se nám nepodařilo. V první půli se hráči snížili hrát s míčem, kombinovat a dostávat se do dobře organizované obrany soupeře. Bohužel jsme nebyli dostatečně efektivní. Inkasovali jsme z brejkové situace, kdy celá naše defenzivní organizace byla špatná, nezajištěný prostor a nedostatečná komunikace. Hnedka v úvodu druhé půle náš tým inkasoval podruhé z rychlého protiútoku. Soupeř využil toho, že s náběhy za obranu máme velké problémy. Musím říct, že reakce celého týmu byla dobrá a od padesáté minuty jsme absolutně přebrali iniciativu zbytku utkání do svých rukou. Dominovali jsme na hřišti a zaslouženě vyrovnali. V utkání bylo plno pozitiv na které musíme navázat v dalších kolech. Naopak některé chyby se nám opakují a hráči se z nich musí poučit."

FC Hlučín U17 - FK Třinec U17 7:4 (4:3)

Branky: 29. Krakovka (pen.), 31. Holek, 38. Holek, 42. Novotný, 56. Kotík, 62. Holek, 79. Zajíc - 6. Staszko, 36. Horniak (pen.), 40. Staszko, 51. Murin

Sestava FC Hlučín U17: Žila - Krakovka, Špalek, Woznica, Krakovka (80. Konečný) - Novotný (70. Kiša O.), Zajíc, Kiša J. (53. Kotík) - Sněhota (70. Pupík), Vozník, Holek (80. Baďura)

Jiří Hommes, trenér FC Hlučín U17: "Vstup do zápasu se nám nepovedl, i když jsme byli více na míči, přechod do útočné fáze nám soupeř znepříjemňoval svým důrazem a houževnatostí a po zbytečné ztrátě na půlce hřiště nás potrestal a dostal se do vedení. Nám se podařilo srovnat z pokutového kopu a po důrazu Holka jít do vedení, avšak soupeř opět srovnal také z pokutového kopu. Zbytek poločasu byl jako na houpačce, když jsme se dostali do vedení, Třinec vždy odpověděl vyrovnávající brankou. Až v druhé půli jsme odskočil soupeři o dva góly a pak přidali ještě jeden. Z pohledu diváka fotbal plný gólů, ale z pohledu trenéra? Nespokojenost s defenzivní činnosti, čtením hry a slabé komunikace. Spokojeni jsme s tím, že ve druhém poločase nastalo zlepšení přechodové fáze, důrazu a touhy vstřelit branku. Toto musíme přenést do dalších zápasů,  ale hlavně se vyvarovat chyb, které jsme udělali."