Áčko veze 3 body z Frýdlantu nad Ostravicí

27.4.2024

Hlučínským fotbalům se podařilo navázat na týden staré domácí vítězství s Třincem. V sobotním utkání 25. kola MSFL uspěli na půdě Frýdlantu nad Ostravicí, když slaví tři body za vítězství 4:1.

Poprvé od vážného zranění kolena nastoupil v základní sestavě kapitán Radim Plesník. Hlučín začal aktivně a měl na půdě Frýdlantu herní převahu. Z hlučínského tlaku plynuly i šance Mládkova rána z 11. minutě prolétla těsně vedle šibenice. Neujala se ani Ptáčkova střela, kterou vyrazil brankář Thimel na roh. Domácí odpověděli po čtvrthodině hry, kdy Kedroň vysunul Teplého, a ten zakončoval těsně mimo. Okamžitě na to Hlučín udeřil, když se odraženého míče zmocnil Zajíček a přízemní střelou překonal domácího gólmana - 1:0.

Ve 21. minutě byly účty srovnány. Po hlučínském zaváhání v rozehrávce Literák vybídl do šance Kedroně, který střelou na vzdálenější tyč vyrovnal - 1:1. S hlučínskými fotbalisty inkasovaný gól lehce otřásl a ve zbytku první půle přečkali dvě nadějné šance Frýdlantu.

Do druhého poločasu nastoupili Kovala se Smékalem, kteří nahradili Mládka a Prause. V 56. minutě šel Hlučín opět do vedení, když hosté překonali ofsajdovou past Frýdlantu a vybíhajícího Thimela pohotově přehodil Kania - 1:2. Hlučín po vstřelené brance převzal otěže zápasu, ovšem utkání bylo nadále otevřené. Až v 77. minutě dodal klid na kopačky hlučínských hráčů Kulig, který střelou na bližší tyč zajistil Hlučínu dvoubrankové vedení - 1:3. Čtvrtý úder zasadil domácím v 82. minutě střídající Levčík - 1:4. Tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu a Hlučín se tak raduje ze zisku tří bodů.

David Levčík, hlavní trenér FC Hlučín: "S výkonem v prvním poločase jsme byli nespokojeni. Čekali jsme houževnatého a bojovného soupeře, což se potvrdilo. I když nás měl vedoucí gól z 15. minuty uklidnit, náš přístup a výkon v první půli nebyly ideální. Soupeř vyrovnal, vytvořil si i další šance, my se naopak trápili. V kabině o poločasové přestávce jsme si k tomu něco řekli a udělali dvě změny. Po změně stran jsme se v 56. minutě opět ujali vedení, čímž jsme zlomili odpor soupeře a převzali kontrolu nad utkáním. Do závěrečného hvizdu jsme na hřišti dominovali a mohli zvítězit i větším rozdílem."