Aktuality

Ačko slaví vydřené vítězství proti Kvítkovicím

'A' tým
2.6.2023

Hlučínští fotbalisté v pátek zajížděli do Otrokovic, kde v důležitém utkání v boji o postup změřili síly s domácími Kvítkovicemi. Po tvrdém boji nakonec Prajzáci vybodovali cenné tři body za vítězství 2:1.

Že Smékalovo mužstvo nečeká na půdě Kvítkovic nic snadného, naznačily úvodní minuty. Domácí agresivně napadali hlučínskou rozehrávku a hýřili útočnou aktivitou. Hlučín naštěstí úvodní nápor Kvítkovic ustál a s přibývajícími minutami hru přebíral otěže zápasu, avšak dlouho bez větších příležitostí, na vině byla nepřesná finální fáze.

Krátce před koncem první půle, přesněji ve 41. minutě, přišla první hlučínská gólová radost. Mládek se po rychlém protiútoku dostal ke gólovému nájezdu, který zakončil přesně mezi nohy domácího brankáře Kaliny - 1:0.

Mládek mohl přidat i druhou branku, ale v podobné situaci tentokrát neuspěl. A tak přidal gólovou pojistku Moučka, který parádní trefou zhruba z 20 metrů zvýšil na 2:0. V 80. minutě hlučínská obrana neuhlídala na přední tyči Krakovčíka, který hlavou z rohového kopu zadělal na drama.

Těsný náskok ale hosté do závěrečného hvizdu uhájili a minimálně do zítra se posunuli na první místo o bod před Kroměříž, která v sobotu přivítá Hranice.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Jsem rád, že jsme to zvládli a znovu jsme vytvořili tlak na Kroměříž. Kvítkovice na nás na začátku vletěly, když nás nepříjemně napadaly a my jsme se s tím nedokázali vypořádat. Potom už to vypadalo lépe, ale dlouho nám vázla finální fáze. Před přestávkou nám vyšel brejk a pak jsme přidali krásný druhý gól. Škoda zbytečné branky po standardce, protože to byly nervy až do konce."