Áčko přehrálo Nový Jičín, v sobotu jede do Třince

27.1.2022

A mužstvo ve středu na umělé ve Vítkovicích přivítalo divizní Nový Jičín. Utkání bylo po celou dobu v režii zelenožlutých, kteří díky brankám Lehnerta, Ptáčka a Lokši zvítězili 3:0.

Další přípravné utkání čeká hlučínské fotbalisty v sobotu 29. ledna od 10:00, kdy se na umělé trávě v Třinci utkají proti místnímu druholigovému mančaftu.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín:

“Zápas jsme zvládli výsledkově dobře, kdy hlavně první poločas byl z naší strany velmi dobrý. Hráči plnili náš záměr, a to napadat soupeře na jejich obranné polovině, být aktivní. Vytvořili jsme si několik gólových příležitostí, ale pouze dvě skončily v brance. Hráči předvedli několik hezkých kombinací.  Velmi mi mě od hráčů potěšilo kreativní zahrání rohů, i když neskončili brankou, protože této herní činnosti jsme se zatím vůbec nevěnovali.

Ve druhém poločase bylo v naší hře spoustu nepřesností, čehož soupeř dokázal využít, a několikrát se objevil v nebezpečných situacích, se kterými si ovšem náš debutující dorostenecký brankář Jiří Prokel poradil a celou premiéru zvládl velmi dobře. Utkání bohužel nedohrál Tomáš Dostál, který si poranil koleno, tak budeme doufat, že to není na dlouho.

Touto cestou bych chtěl poděkovat Martinovi Štverkovi – trenérovi Nového Jičína, že byl ochoten na poslední chvíli mnou požadované utkání odehrát.”

FC Hlučín - FK Nový Jičín 3:0 (2:0)

Branky: Lehnert, Ptáček, Lokša

Sestava FC Hlučín: Lapeš - Kundrátek, Hasala, Plesnik, Lehnert - Dostál, Buchvaldek, Smékal, Holzer, Neumann - Ptaček

II. poločas nastoupili: Moučka, Lokša, Wolf