Áčko na závěr sezóny přehrálo juniorku Slovácka

15.6.2023

A mužstvo FC Hlučín se ve středu rozloučilo s letošní sezónou vítězstvím. Svěřenci trenéra Filipa Smékala v Kunovicích porazili domácí juniorku Slovácka 3:1. O branky Prajzáků se postarali Buchvaldek, Praus a Šindler.

První půle byla v režii hlučínských fotbalistů, kteří kontrolovali dění na hřišti. Ve 32. minutě se diváci dočkali první branky, po Moučkově zpětné přihrávce se blýskl povedenou střelou Buchvaldek, který poslal hosty do vedení 1:0. Slovácko odpovědělo bleskurychle, ve 35. minutě po zbytečné hlučínské ztrátě udeřil Brečka - 1:1.

Hlučín šel přeci jenom do kabin s poločasovým vedením v zádech. Ve druhé minutě nastavení se po dlouhém nákopu za obranu prosadil Praus - 1:2.

Ve druhém poločase se Hlučín prosadil ještě jednou, v 68. minutě po pohledné křídelní akci Kocur vybídl k zakončení Šindlera, a ten se z takřka nulového úhlu nemýlil - 1:3.

Hlučín zakončil úspěšnou sezónu vítězstvím a se ziskem 75 bodů skončil v tabulce MSFL na druhém místě za postupující Kroměříží.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín:   „Zaslouženě jsme vyhráli. Byli jsme lepší. Jsem rád, že se nám podařilo poslední zápas sezony zvládnout,