Zápasy

1.sc znojmo fk vs fc hlučín 1.10.2021

Obrat zařídil střídající Lokša, Hlučín - Znojmo 2:1

1.10.2021

Hlučín vstoupil do domácího souboje se Znojmem aktivně a držel míč na polovině soupeře. Žádnou velkou příležitost si ale v úvodních 15 minutách nevypracoval. O to větší šok bylo, když se vedení 1:0 ujalo Znojmo. V 17. minutě se prosadil z rohového kopu Štrombach - 0:1.

Na inkasovaný gól mohl Hlučín rychle odpovědět, ale Zajíček v nájezdu na brankáře Polepila nechal vyniknout hostujícího hrdinu okamžiku. Domácí nadále vyvíjeli tlak, ale kromě nebezpečných centrů si žádnou další příležitost nevytvořili. Na druhé straně se naopak Lapeš blýskl proti zakončení Oklešťka z 37. minuty.

Do druhého poločasu nastoupil kapitán Lokša, a to se později ukázalo jako klíčový tah trenéra Adlera. Lokša se hned v 51. minutě ocitl ve velké příležitosti, přehodil brankáře Polepila, ale míč zamířil těsně mimo.

V 75. minutě už se hlučínský kanonýr nemýlil, když si našel na zadní tyči Moučkovu standardku a rozradostnil domácím publikum! - 1:1. V 89. minutě bylo ještě veseleji, po rychlé kombinační akci Buchvaldek střílenou přihrávkou vybídl k zakončení Lokšu a ten se nemýlil! - 2:1. Hlučín dokonal cenný obrat a porazil Znojmo 2:1.