Aktuality

Svátek fotbalu v Hlučíně. Na Prajzskou přijede Baník!

'A' tým
28.8.2023

Hlučín vyhlíží svátek fotbalu. Na Prajzské se po dvou letech znovu představí ligový výběr Baníku Ostrava. Příznivci hlučínské kopané mají stále v živé paměti loňskou famózní jízdu MOL Cupem, během které zelenobílí vyřadili SK Líšeň a senzačně i úřadujícího mistra a účastníka Ligy mistrů Viktorii Plzeň. Hlučínští touží šokovat širokou fotbalovou veřejnost i letos proti Baníku, byť je soupeř velkým favoritem. Utkání 2. kola MOL Cupu je na programu v úterý 29.8. se začátkem v 18:00 na Městském fotbalovém stadionu v Hlučíně.

"Věříme, že na utkání budeme dobře připraveni. Karty jsou rozdány jasně, ale do každého utkání jdeme s jasným cílem, chceme uspět, i když víme, jaký soupeř proti nám stojí, a že se utká top 4 tým třetí ligy proti top 4 týmu první ligy. Můžeme jít do utkání s čistou hlavou a udělat maximum pro to, abychom uspěli," prohlásil hlučínský kormidelník Ondřej Smetana, který tvoří trenérský tandem s Filipem Smékalem. 

O vstupenky byl v předprodeji nebývalý zájem. Aktéři utkání se mohou těšit na fantastickou atmosféru zaplněného hlučínského stadionu. "Je určitě lepší hrát před plným stadionem než poloprázdným, a to nejen pro hráče. Celková atmosféra vyzní jinak, zápas tím dostane pořádný náboj. Pro nás to bude určitě zajímavé a těšíme se," pravil Ondřej Smetana.

Ondřej Smetana v nedávné minulosti úspěšně šéfoval lavičce A mužstva Baníku Ostrava.  Baníkovskou mládeží či juniorkou prošla celá řada současných hráčů Hlučína. Bývalými baníkovci jsou i další členové realizačního týmu. Proti svému bývalému zaměstnavateli ale čtyřicetiletý trenér nějakou speciální motivaci necítí. "Už je to dávno, nechci do toho vnášet zbytečné emoce a rozptylovat se tím, přenášet to na druhé. Kluci sami mají velkou motivaci, spíše je budeme brzdit. Může to znít jako klišé, ale beru to stejně jako každý jiný zápas. Soustředím se na kvalitní přípravu na utkání, na náš projev, abychom uspěli," prohlásil hlučínský kouč.

Fotbal dokáže psát krásné příběhy. Hlučínští fotbalisté po šokujícím loňském vyřazení Plzně potvrdili, že pokud se hraje srdcem a odhodláním, všechno je možné. "Chtěli bychom a všichni tomu věříme, že na to můžeme navázat. Odhodlání uspět od nás musí být velké," zdůraznil Ondřej Smetana.

Baník posilněný o víkendové ligové vítězství 2:0 nad Českými Budějovicemi, udělá v sestavě několik změn "Rozhodně to protočíme. Jak s ohledem na program, tak na zdravotní stav některých hráčů. Asi můžu prozradit, že chytat bude Kuba Markovič, a i proto šel v sobotu za béčko. Ale těch změn tam bude samozřejmě více. Nic to nemění na našem cíli a tím je postup do dalšího kola,“ řekl trenér Pavel Hapal. 

Oba týmy se v MOL Cupu naposledy střetly před dvěma lety, ve středu 25. srpna roku 2021. O vítězství Baníku v nervy-drásajícím souboji rozhodla až Smékalova trefa ve 108. minutě nastaveného času. Baník tehdy vedl z pozice hlavního trenéra právě Ondřej Smetana. 

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů