Střídající Dostál režíroval vítězství nad Zlínem

25.5.2022

Hlučínští fotbalisté zvládli středeční předehrávku 34. kola MSFL, ve které na domácí půdě přivítali béčko Zlína. Ačkoliv se hosté ujali vedení, ještě do poločasu snížil Wolf a obrat dokonal po změně stran střídající Dostál, který dvěma góly zařídil vítězství Hlučína 3:1.

Začátek utkání vyšel lépe juniorce Ševců, kteří zaskočili Hlučín útočnou aktivitou. Naopak domácí se nevyvarovali několika jednoduchých ztrát ve středu hřiště, čímž umožnili Zlínu vytvářet si zajímavé příležitosti. Brankář Lapeš svůj tým podržel.

Ve 21. minutě po další nebezpečné ztrátě ve středu hřiště Zlín udeřil. Mlýnek v nájezdu do otevřené obrany stanovil na 1:0. Hlučín inkasovaný gól přinutil k větší aktivitě a zásluhou mu byla vyrovnávající branka, když se z rohového kopu v šestnáctce hostů nejlépe zorientoval Wolf a zblízka poslal míč do sítě.

Důležitým momentem celého utkání byl příchod Radima Dostála, který nastoupil do druhého poločasu. V 50. minutě Lokša prodloužil hlavou na nabíhajícího Dostála, a ten pohotově zakončil k tyči - 2:1. Dostál přinesl do hry Hlučína oživení, stále byl na míči a vytvářel si střelecké příležitosti. Obraz hry se oproti první půli změnil, Hlučín měl více ze hry a kontroloval vedení.

Ve druhé minutě nastaveného času Dostál korunoval svůj vydařený individuální výkon druhou brankou, když zblízka hlavou stanovil na konečných 3:1 pro Hlučín.