Starší žáci se utkali s Porubou. Mladší žáci hráli proti Opavě

U15 U14 U13 U12
6.6.2023

Mladší žáci se v pátek představili na hřišti ve Velkých Hošticích proti domácí Opavě. V obou zápasech si vedl lépe soupeř, který zvítězil 8:2 a 4:2. Starší žáci v sobotu čekal souboj s Porubou. Patnáctka po vyrovnané první půli nezvládla dění po změně stran a prohrála 0:2. Čtrnáctka rozhodla dvěma góly v závěru a zvítězila 4:2, díky čemuž se posunula v tabulce na druhé místo právě před Porubu.

1. FC Poruba U15 - FC Hlučín U15 2:0 (0:0)
Sestava: Miník - Kameniev, Žebrák, Mikulenka, Čala - Holek, Richter (41. Buroň), Hradil (63. Kalvar) - Török, Fuljer (65. Turek), Kostecký
Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "První poločas s Porubou skončil smírně 0:0. Na hráčích byla znát nervozita, i tak byly k vidění šance na obou stranách. Do druhé půli jsme ale vstoupili špatně, bez energie, bez důrazu, bez chuti hrát fotbal. Jako by si kluci mysleli, že se soupeř porazí sám. V soubojích jsme byli pozdě, směrem dopředu jsme byli bez nápadu, bez kvality, navíc jsme neuhlídali dlouhý nákop za obranu a soupeř šel do vedení. To Porubu nabudilo. Vyložené šance jsme si vytvořili až těsně před koncem za stavu 2:0, kdy jsme hráli vabank. Bohužel jsme utkání nezvládli v hlavě. První poločas z naší strany nebyl špatný, ale v druhé půli jsme před soupeřem nepochopitelně vyklidili pozice, takto se o vítězství nehraje."

1. FC Poruba U14 - FC Hlučín U14 2:4 (1:2)
Branky: Pěntka 2, Čarnoký, Török
Sestava: Stoklasa - Vařák, Kamrád, Buroň, Rosa - Čarnoký, Ščigel, Slezák - Trávník, Paskuda, Pěntka. Nastoupili: Drozd, Mikulenka, Kubáň, Török, Holek.
Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Vstup do utkání byl z naší strany povedený. Podařilo se nám brzy vstřelit první branku. Bohužel vzápětí jsme inkasovali a celý první poločas byl soupeř lepší. Nám chyběl větší pohyb, kombinace byla nepřesná. I přes nepřesvědčivý výkon jsme šli po rychlém protiútoku do vedení. Druhou půli už naše hra zlepšila, drželi jsme vice míč a udávali tempo hry. Soupeř sice vyrovnal, ale hráči nic nevzdali a šli si za vítězstvím. V posledních minutách jsme vstřelili dvě branky a utkání zlomili na svoji stranu."

SFC Opava U13 - FC Hlučín U13 8:2 (4:2)
Branky: Jezerčák 2
Sestava: David, Drozd, Hota, Farník, Blažej, Bemer, Gorniak, Handlíř, Václavík, Ševčík, Jezerčák, Večeřa, Pazderník, Miczka, Knopp
Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Prvních 20 minut bylo z naši strany kvalitních. Přehráli jsme Opavu v kombinaci, ale bohužel jsme nedokázali proměnit brankové příležitosti, které jsme si vytvořili. Po úvodním tlaku, se herně zvedla i Opava, ale bohužel pro nás, šel náš výkon dolů. Opava nás najednou dokázala přehrávat, jednoduchými náběhy za obranu si vytvářela brankové příležitosti, které, narozdíl od nás, dokázala proměnit. Náš výkon ve zbytku utkání nebyl dobrý. Chyběl nám hlavně pohyb bez míče a důraz v osobních soubojích. Navíc jsme znovu zahazovali vyložené šance a Opava tak zaslouženě zvítězila vysokým rozdílem."

SFC Opava U12 - FC Hlučín U12 4:2 (3:2)
Branky: S. Dimovský, Paskuda
Sestava: A.Dimovský, Lindner, Buroň, Gemelová, Ambróz, Ječmének, Burget, Lukáč, Matušinec, Jurajda, S.Dimovský, Kucharský, Fojtík, Kubis
David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "Do utkání jsme vstoupili vlažně, ztráceli jsme jednoduché míče a byli potrestáni už v 5. minutě úvodní brankou Opavy.  Po samostatné úniku jsme v 11. minutě vyrovnali a hned vzápětí z rohového kopu otočili na 2:1. Po vstřelených gólech jsme se herně zvedli a měli jsme i další příležitosti k navýšení skóre. Závěr prvního poločasu nám nevyšel,  polevili jsme v koncentraci a v rozmezí dvou minut jsme dvakrát inkasovali, což nás do druhé půle poznamenalo. Po změně stran soupeř přidal po nedůrazu v naší obraně čtvrtou branku a potom už to byla z naší strany křeč, neměli jsme myšlenku a sílu překonat obranu domácích, soupeř navíc hrozil z protiútoků, které neskončily gólem jen díky zákrokům brankáře Lindnera. Opava zaslouženě zvítězila, šla za vítězstvím více než my, předčila nás v osobních soubojích a byla přesnější v kombinaci."