MOL CUP: Hlučín postupuje, v Polance rozhodla jediná branka

30.7.2023

Hlučín v sobotu na hřišti divizní Polanky splnil roli favorita a po vítězství 1:0 postoupil do dalšího kola MOL Cupu. Jedinou branku utkání vstřelil ve 32. minutě Dominik Smékal. V 1. kole MOL Cupu se Hlučín utká proti diviznímu Rýmařovu.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Potvrdilo se, že Polanka bude nepříjemným soupeřem. Především v první půli nás domácí stíhali dostupovat, hráli tvrdě a agresivně. Museli jsme si také zvyknout na její rozestavení 3-4-3.  Pomohla nám branka Smékala po vydařené akci a Buchvaldkově přesné přihrávce pod sebe. Celé utkání bylo ve znamení dobývání soupeřovy branky, hru jsme kontrolovali. Jedinou velkou šanci si Polanka vytvořila pět minut před koncem utkání, kdy naštěstí nepotrestala naši chybu v rozehrávce. Po náročném třítýdenním bloku naše hra ještě nebyla úplně učesaná, ale jsme rádi, že jsme utkání zvládli a postoupili jsme do dalšího kola. Jedinou kaňkou je zranění Cabadaje, který si po nešetrném zákroku odnesl výron v kotníku a jeho start v prvním mistrovském utkání je ohrožen."

FK SK Polanka - FC Hlučín 0:1 (0:1)

Branka: 32. Smékal

FC Hlučín: Kolenko - Kolaska, Holzer, Praus, Tomšů - Kovala (55. Mládek), Cabadaj (63. Hasala) - Buchvaldek, Smékal, Moučka (63. Kobza) - Ptáček (90. Wala)