Aktuality

Mladší žáci měli našlapaný program

U13 U12
12.5.2023

Sobota - pondělí - středa. Tři zápasy během pěti dnů zvládli mladší žáci FC Hlučín. Zatímco v sobotním domácím klání přehráli Uničov, v Hranicích už tak úspěšní nebyli. Na půdě Karviné se pak zelenobílí opět naladili na vítěznou vlnu.

SK Hranice U13 - FC Hlučín U13 8:2 (4:1)
Branky: Charitonidis, Kološ
Sestava: David, Drozd, Hota, Farník, Dlouhý, Kološ, Blažej, Bemer, Handlíř, Václavík, Charitonidis, Hoffmann, Jezerčák, Večeřa, Pazderník, Žylka, Miczka, Knopp
Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Utkání v Hranicích nám vůbec nevyšlo. Nedokázali jsme si poradit s fyzicky vyspělými hráči soupeře a hlavně v prvním poločase jsme dělali zbytečné individuální chyby, které soupeř dokázal potrestat. Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Soupeř nás velice dobře napadal, vyhrával osobní souboje a my jsme byli všude o krok později. Ani směrem dopředu jsme nijak neoslnili. Naše kombinační hra byla příliš pomalá, a když už jsme si dokázali něco vytvořit, domácí brankář podržel. Porážka je tak zcela zasloužená."

MFK Karviná U13 - FC Hlučín U13 1:4 (1:1)
Branky: Václavík, Večeřa, Ševčík, Hoffmann
Sestava: David, Drozd, Hota, Farník, Dlouhý, Kološ, Blažej, Bemer, Ševčík, Handlíř, Václavík, Charitonidis, Hoffmann, Jezerčák, Večeřa, Pazderník, Miczka, Knopp
Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Povětšinu prvního poločasu jsme určovali tempo hry my. Snažili jsme se o kombinační hru, ale do obranného bloku soupeře, jsme si příliš šancí nevytvořili. Naše výstavba neměla potřebné parametry. Chyběl nám hlavně větší pohyb, nabídka ve středu pole a až nezvykle moc jsme chybovali v prvních přihrávkách. I tak jsme se dokázali po pěkné akci ujat vedení. Po vstřelené brance se dostal více do hry i soupeř a po neuhlídaném rohu v závěru poločasu jsme inkasovali. Druhý poločas probíhal podobně jako první. I když naše kombinační hra se příliš nezměnila, odmakali jsme utkání až do závěrečného hvizdu a po zásluze si spravili chuť z předešlého zápasu. Kluky chci pochválit za přístup zejména ve druhém poločase, kdy každý hráč se na hřišti snažil odevzdat maximum a bylo to znát. Směrem dopředu není ale naše kombinační hra ideální. Kazíme spousty jednoduchých míčů, které nám brání v zakládání akcí. Určitě to je věc, na kterou se v tréninku zaměříme a do dalšího utkání budeme chtít zlepšit."

SK Hranice U12 - FC Hlučín U12 2:2 (0:1)
Branky: Kucharský, Jurajda
Sestava: A.Dimovský, Fojtík, Buroň, Paskuda, Lindner, Ječmének, Lukáč, Burget, Matyska, Starovič, Jurajda, Kucharský, Klučka
David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "V prvním poločase jsme podali kvalitní výkon a domácího soupeře jsme převyšovali ve všech herních činnostech. Chyběl nám však zakončovatel, který by zúročil dobrou práci celého týmu. Ještě na začátku druhého poločasu jsme vedli o 2 branky, přesto jsme nakonec málem prohráli, soupeř hrál po změně stran s větrem a byl nebezpečný z nakopávaných balónů, kde jsme měli problémy pokrýt silové útočníky Utkání bylo do poslední chvíle otevřené a mohlo skončit jakkoliv, nakonec oba týmy braly remízu 2:2, kterou slavili domácí, na našich hráčích naopak bylo vidět velké zklamání. Celý tým si zaslouží za předvedenou hru pochvalu."

MFK Karviná U12 - FC Hlučín U12 0:2 (0:0)
Branky: Dimovský 2
Sestava: Lindner, Fojtík, Paskuda, Buroň, Starovič, Burget, Kubis, Kucharský, Jurajda, Matušinec, Dimovský, Klučka, Ječmének
David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "Utkání v Karviné pro nás bylo generálkou před blížícím se Planeo Cupem. První poločas jsme odehráli slušně, byli jsme více na míči,  ale před brankou soupeře jsme mohli situace řešit lépe a rychleji. Soupeř byl naopak nebezpečný po každé naší ztrátě, takže jsme museli být neustále obezřetní, aby neudeřil z rychlého protiútoku, po kterých si vytvořil několik příležitostí. Ve druhé půli jsme rozhodli dvěma rychlými góly Dimovského a utkání víceméně kontrolovali. Zápas měl dobrou atmosféru a úroveň z obou stran, vítězství si ceníme, nerodilo se lehce."