Aktuality

Hosté rozhodli v závěru, Hlučín - 1.FC Slovácko B 0:2

'A' tým
23.11.2022

Hlučínští fotbalisté mohli skončit první, ale nakonec přezimují na druhém místě tabulky MSFL. Ve středečním odloženém klání 16. kola totiž doma podlehli rezervě Slovácka 0:2. Rozhodující momenty zápasu přinesla poslední desetiminutovka, kdy uherskohradišťský soupeř dvakrát udeřil.

Proti Hlučínu stál mladý běhavý soupeř, který od prvních minut potvrzoval kvalitu. První půle nabídla vysoké tempo, první vážnější příležitost si vypracoval ve 25. minutě Hlučín, když Buchvaldkova pohotová rána protáhla brankáře Borka.

Především v závěru první půle to byl uherskohradišťský celek, kdo dění na hřišti ovládl. Ve 38. minutě Bartoš vyšperkoval svůj únik po pravé straně zpětnou přihrávkou Poláška, který naštěstí pro domácí netrefil prostor mezi 3 tyčemi. Ve 43. minutě po rychlém protiútoku neměl přesnou mušku ani Kudela. A když Lapeš reflexivně vyrazil Merdovićovu nebezpečnou hlavičku po trestném kopu, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Po změně stran tempo hry výrazně opadlo. Z letargie probral domácí publikum až v 60. minutě možný penaltový zákrok ve vápně hostů, píšťalka sudího ale zůstala němá a navrch uviděli žlutou kartu za protesty trenéři Smékal a Levčík. O čtyři minuty později nebezpečně pálil Moučka, ale Borek jeho střelu kryl.

Hlučínští fotbalisté byli plní odhodlání zvrátit utkání ve svůj prospěch, lákala je vidina titulu podzimního mistra. Ke kýženému cíli je mohl výrazně přiblížit Lehnert, který si naběhl na přesný Buchvaldkův centr z pravé straně, tísněn obráncem ale zakončoval mimo.

Otřepaná fráze nedáš - dostaneš se tak bohužel opět naplnila. V 81. minutě po smrtícím kontru Pernica předložil míč Poláškovi, a ten nedal Lapešovi šanci - 0:1. Hlučín hrál v samotném závěru vabank, do vápna přispěchal i brankář Lapeš, jenže po ztrátě míče v 8. minutě nastavení přidal druhý úder Yohanna, když z brejku trefil odkrytou bránu a pečetil stav na konečných 0:2 pro juniorku Slovácka.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Porážka nás samozřejmě hodně mrzí, ale sportovně musím uznat, že výborný soupeř si zasloužil zvítězit. V prvním poločase jsme přežili několik tutovek hostů. Po přestávce jsme se zlepšili, ale paradoxně jsme inkasovali, když jsme pár sekund předtím zahodili velkou šanci. V závěru jsme už hráli vabank, což se nám vymstilo. Je to velká škoda, protože jsme mohli jít do čela tabulky."