Hlučín vydřel v oslabení bod

29.4.2022

Kdo v pátek přišel na hlučínský stadion, rozhodně se nenudil. Hlučín ve šlágru 26. kola MSFL remizoval v gólové přestřelce s Kroměříží 3:3. Domácí si sáhli na dno svých sil, protože po vyloučeni Lehnerta hráli od 20. minuty v početním oslabení. Přesto sahali po 3 bodech, o které přišli až v nastaveném čase.

Hlučín před slušně zaplněným publikem vstoupil do utkání famózně. V 6. minutě po Ptáčkově centru z pravé strany kapitán Lokša nechytatelnou hlavičkou překonal brankáře Dostál. V 11. minutě bylo pro domácí ještě veseleji, když po faulu Plecitého na Holzera proměnil Lokša pokutový kop a poslal Hlučín do dvoubrankového vedení.

V 19. minutě přišla obrovská komplikace. Lehnert "zatáhl za záchrannou brzdu", když fauloval unikajícího protivníka, za což vyfasoval červenou kartu. Kroměříž zahájila obléhání hlučínské branky a ještě do poločasu snížil na 1:2, když se Cupak otočil před hlučínskou šestnáctkou a střelou přesně k tyči překonal brankáře Lapeše.

Hlučín přesto mohl odpovědět čtyři minuty před koncem prvního poločasu. Po rychlém brejku zakončoval z vyložené pozice Moučka, ale Dostál jeho ránu skvěle zlikvidoval.

Obraz hry po vyloučení Lehnerta se neměnil. Kroměříž dobývala, domácí se statečně a organizovaně bránili. Kroměříž udeřila v 64. minutě po rohovém kopu, který byl prodloužen na zadní tyč, kde číhal osamocený Tiahlo a vyrovnal na 2:2.

Po vyrovnávající brance Hlučín přidal na tempu a při každé příležitosti vyrážel do protiútoků. Jeden z nich zastavili hosté nedovoleně, když v 84. minutě faulovali unikajícího Dostál a druhou hlučínskou penaltu v zápase proměnil střídající Zajíček!

V infarktovém utkání ale hlučínští fotbalisté těsné vedení neudrželi poté, co v 1. minutě nastaveného času přesnou hlavičkou udeřil Zavadil a stanovil skóre na konečných 3:3.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Na mužstvo jsem hrdý. Klukům musím poděkovat, protože to včetně střídajících hráčů zvládli skvěle. Rychle jsme si vytvořili dvougólový náskok, a kdybych pak nedostali červenou kartu, tak jsem přesvědčený o tom, že bychom zvítězili. Kroměříž byla zatím nejsilnějším soupeřem, ale kromě standardních situací jsme ji do větších šancí nepouštěli.“

Poločas: 2:1

Branky: 6. Lokša, 13. Lokša (pen.), 85. Zajíček (pen.) – 27. Cupák, 64. Tiahlo, 90+1. Zavadil

Rozhodčí: Zaoral – Vejtasa, Ehrenberger

ŽK: 17. Plesník, 76. Mládek - 12. Plecitý

ČK: 19. Lehnert