Aktuality

Hlučín v Kroměříži po změně stran propadl

'A' tým
22.5.2023

Region Opavsko Do Kroměříže směřovaly zraky všech fanoušků MSFL, protože se tam odehrával velice důležitý souboj mezi domácími fotbalisty a Hlučínem. Hostům stačila remíza k udržení vedoucí příčky tabulky a po prvním poločase to vypadalo dost nadějně, když vedli 1:0. Po změně stran ale přišel totální výbuch a porážka 1:5.

Slezané vkročili do utkání přímo impozantně, když se hned po pár vteřinách řítil sám na gólmana Dostála hostující Wala, jenže sólový nájezd neproměnil. Hlučín se tak radoval až ve 34. minutě. Po rohovém kopu Buchvaldka se balon odrazil k Moučkovi, který výstavní trefou otevřel skóre – 0:1.

Druhá půle se však z pohledu hostů změnila v černou můru. Fotbalisté Hlučína se doslova pohřbili sami, protože vyrobili strašnou spoustu chyb. O vyrovnání se postaral Goncalves, který v dobré pozici zamířil nechytatelně k tyči – 1:1. Za pár vteřin nabídli hosté soupeři zbytečný roh a Chwaszcz otočil na 2:1. Na opačné straně neuspěl Praus. Kroměříž následně pojistila své vedení po přesné hlavičce Dočkala – 3:1. V závěrečné čtvrthodince ještě domácí udeřili dvakrát. Do střelecké listiny se v obou případech zapsal Jambor, který ještě zvýraznil vítězství domácího týmu. Hosté po vysoké porážce spadli na druhou příčku tabulky.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "První poločas jsme zvládli výborně, když jsme to poctivě odpracovali. Nad druhou půlí mi ale zůstává rozum stát. Je to pro mě obrovské zklamání, protože jsme to soupeři strašně usnadnili. Dá se říct, že jsme jí všechny góly darovali. Dělali jsme šílené chyby. Přístup mužstva byl hrozný. Těžce to vydýchávám."