Hlučín na úvod jara zdolal Uničov 2:0

17.3.2023

Hlučínští fotbalisté oslavili 25. narozeniny nedávno zesnulého spoluhráče Lukáše Lehnerta nejlepším možným způsobem. V pátečním utkání 20. kola MSFL doma porazili nepříjemný Uničov 2:0 a připsali si tříbodový vstup do jarní části sezóny.

Svěřenci trenéra Smékala od začátku kontrolovali balon, jenže proti organizované defenzivě soupeře se těžce prosazovali. Aktivitou hýřil především Wala, ale jeho centry bohužel nenacházely správné adresáty. První důležitý moment nastal až ve 36. minutě. Mládek si naběhl na dlouhý pas Plesníka, hostující stoper zatahal za záchrannou brzdu a pískala se penalta – 1:0.

Po přestávce však Slezané přenechali iniciativu Uničovu, který naštěstí působil v útoku dost bezzubým dojmem. Hlučín se spoléhal především na brejky, jenže Moučka potřebnou pojistku nepřidal. Naděje hostů tedy definitivně zhasly v samém závěru. Při smrtícím kontru zvolil Zajíček chytrou zasekávačku a přesnou střelu k tyči.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Tento zápas měl pro nás zvláštní význam, protože zrovna dneska by Lukáš Lehnert slavil pětadvacáté narozeniny. Chtěli jsme pro něj urvat vítězství, což se nám nakonec podařilo. První poločas ještě nevypadal herně špatně, ale po přestávce jsme jen nakopávali dlouhé balony dopředu a strachovali jsme se o vítězství. Za výsledek jsem hodně rád.“