Áčko zvládlo dohrávku v Hranicích a posouvá se na první místo!

19.4.2023

Ve středeční dohrávce 18. kola MSFL hlučínští fotbalisté potvrdili roli favorita a vezou z Hranic tři body za vítězství 3:0. Mužstvu trenéra Smékala výrazně pomohlo vyloučení Markoviče z 32. minutě, který před šestnáctkou zatáhl za 'záchrannou brzdu'. Z následného přímého kopu otevřel skóre kapitán Plesník. Po změně stran Hlučín přidal další dvě branky, trefili se Wala a Praus, který v nastavení uzavřel gólový účet zápasu.

Hlučín od začátku utkání diktoval tempo hry. První velkou šanci měl Smékal, který se objevil sám před brankářem, ten jej ale vychytal. Ve 31. minutě přišel důležitý okamžik utkání, hlučínský brejk zastavil Markovič a po faulu na Prause uviděl červenou kartu. Z následného přímého kopu otevřel skóre kapitán Smékal, který se prosadil utaženou střelou na stranu gólmana - 0:1. Slušnou příležitost měly během prvního dějství i Hranice, zaskvěl se ale brankář Kolenko.

Hlučín v početní výhodě kontroloval hru, ale na vysoké tempo z první půle už paradoxně nenavázal. Druhou uklidňující branku nakonec přidal v 72. minutě Wala, který si seběhl do vápna a po přihrávce Zajíčka překonal brankáře - 0:2. V nastaveném čase vybídl střídající Buchvaldek ke skórování Prause a ten se nemýlil, když stanovil na konečných 0:3 pro Hlučín.

Hlučín se vítězstvím posunul na první místo před Kroměříž, na kterou má aktuálně náskok jednoho bodu. V příštím kole se naši fotbalisté představí v Hodoníně, který drží pětizápasovou sérii vítězství. Utkání začíná v sobotu v 16:00.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Odehráli jsme dobré utkání. Hlavně pak v prvním poločase. Po změně stran jsme už neměli takovou dominanci jako před vyloučením hranického hráče, na naší hře zavládlo uspokojení. Za vítězství jsme rádi. Vedeme tabulku a těšíme se na další zápasy. Ten v Hodoníně bude hodně těžký ale chceme ho zvládnout."