A mužstvo veze tři body ze Zlína!

12.11.2022

Vydřené, ale zato nesmírně cenné tři body si v sobotní utkání 15. kola MSFL připsali hlučínští fotbalisté. Svěřenci trenéra Filipa Smékala porazili juniorku Trinity Zlín na jejím hřišti 3:2!

Hlučínu fantasticky vyšel vstup do utkání, když skórovali po nacvičeném signálu po 9 sekundách hry. Smékal rozehrál balón na Buchvaldka, jenž dlouhým pasem našel nabíhajícího Moučku a ten otevřel gólový účet zápasu - 0:1. Ve 32. minutě domácí vyrovnali, po rohovém kopu skóroval Kovičič.

Hlučín ale bleskurychle odpověděl, po hrubce zlínského brankáře získal vybojoval míč Mládek a vrátil Prajzákům vedení - 1:2. Poslední slovo v první půli měli krátce před odchodem do kabin Ševci, když udeřil Navrátil - 2:2.

Ve druhém poločase měli herně navrch zlínští fotbalisté, kteří lépe kombinovali a vytvářeli si zajímavé příležitosti. Rozhodující moment utkání se ale odehrál na druhé straně hřiště, Putyera prostrčil míč na Smékala, ten obehrál zlínského brankáře a stanovil na konečných 3:2 pro Hlučín, který tak zvládl těžké venkovní utkání a nadále stíhá vedoucí Kroměříž, na kterou ztrácí pouhý bod.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Za vítězství jsem rád, herně to ale dobré nebylo. Řekl bych utrpěné vítězství. Důležité, že máme tři body a už se všichni těšíme na sobotní MOL Cup.“