A mužstvo Třinci vzdorovalo, nakonec prohrálo 2:3

30.1.2022

Kvalitní měření sil bylo k vidění na umělé trávě v Třinci. Místní druholigový tým přivítal hlučínské áčko. Žlutozelení předvedli sympatický výkon a do poslední minuty drželi s domácím soupeřem krok. Utkání nakonec skončilo vítězstvím Třince 3:2, když obě branky Hlučína vstřelil útočník Radovan Lokša.

FK Fotbal Třinec - FC Hlučín 3:2 (1:0)

Branky: 39. Machuča, 50. Ba, 80. Omasta – 69. Lokša, 89. Lokša.

FC Hlučín: Lapeš – Lehnert, Kocur, Plesník, Wolf – Holzer, Buchvaldek – Moučka, Ptáček, Neumann – Lokša. II. poločas: Lapeš – Kundrátek, Hasala, Raška, Neumann - Holzer, Lehnert – Moučka (70. Wolf), Ptáček (70. Buchvaldek), Kovala – Lokša.

"Utkání se odehrálo na velmi špatném, zmrzlém terénu, který byl na hranici únosnosti a jsem rád, že se nikdo nezranil, protože to místy vypadalo jako ne veřejném bruslení. Co se týká samotného zápasu, tak hlavně v prvním poločase jsme byli Třinci více než vyrovnaným soupeřem. Dokázali jsme držet míč, ve hře se objevují věci, které si zkoušíme v tréninku. Vypracovali jsme si jednu 100% šanci, kdy věřím, pokud by byl terén v pořádku, tak by ji Marek Neumann proměnil. V prvním poločase Třinec proměnil snad svou jedinou šanci."

"Druhý poločas jsme začali špatně, kdy jsme si hned v jeho úvodu nechali vstřelit branku, po zbytečné a jednoduché ztrátě na útočné polovině. Jsem rád, že to kluci nevzdali a za stavu 2:0 pro Třinec, jsme s stále vyvíjeli snahu s výsledkem něco udělat, což se povedlo, kdy po pěkném prostrčení od Lehnerta snížil Lokša na 1:2.  Poté jsme se vrhli za vyrovnáním, ale  bohužel,  po opětovné lehké ztrátě na hranici šestnáctky soupeře, šel Třinec do rychlého brejku, který jsme nezachytili a po pěkné křídelní akci nám vstřelili branku.  V závěru zápasu se nám podařilo po kombinační akci z pravé strany snížit na 2:3, kdy Radovan Lokša zužitkoval práci svých spoluhráčů.  Jsem velmi rád, že dokážeme s druholigovým soupeřem  po celou dobu utkání kondičně držet krok, a přizpůsobit se jeho tempu.  Zápas nám však ukázal, že jakákoliv zbytečná ztráta, je dobrým soupeřem potrestána brankou v naší síti, z čehož se musíme poučit, a do dalších zápasů se těchto ztrát vyvarovat."