A mužstvo doma přehrálo Hodonín

6.10.2023

A mužstvo FC Hlučín v pátečním utkání 10. kola MSFL přivítalo Hodonín. K cennému vítězství se zelenobílí výrazně přiblížili po první půli, kdy se střelecky prosadili Moučka, Bouoli a Praus. Po změně stran už padla pouze jedna branka, když v 76. minutě Bohun snižoval na konečných 3:1 pro Hlučín.

Oproti minulému utkání ve Frýdku-Místku nastoupil Hlučín s několika změnami v sestavě. Přestože hosté z Hodonína vstoupili do utkání aktivně, první velkou šanci měli domácí. Dostál v samostatném průniku ale na brankáře Petráše nevyzrál. Skóre se poprvé měnilo ve 24. minutě. Buchvaldek našel Moučku, ten si zasekl míč na šestnáctce a technickou střelou poslal hlučínské mužstvo do vedení - 1:0.

Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 27. minutě si kamerunský útočník Bouoli naběhl za obranu a svým premiérovým gólem zvýšil na 2:0. Další příležitosti měli Dostál s Buchvadkem, ale 'naftaře' zachránil skvělými zákroky brankář Petráš. Přeci jenom se Hlučínu do konce poločasu podařila vsítit třetí branka, když se po dohrané standardní situaci ve vápně nejlépe zorientoval Praus a uklidil míč do sítě - 3:0.

Ve druhém poločase to byl Hlučín, kdo si vytvářel brankové příležitosti, když podnikal akce do otevřené obrany. Výborně to zkoušel Buchvaldek, jehož dělovku vytáhl brankář Petráš nad břevno. Velkou příležitost pak spálil Bouoli.

V 76. minutě se Hodonínu podařilo snížit na 1:3, když si domácí nepohlídali standardní situaci a míč propadl na zadní tyč k Bohunovi, který rozvlnil síť. Dvoubrankové vedení si Hlučín do závěrečného hvizdu pohlídal a po kvalitním výkonu bere tři body.

Ondřej Smetana, hlavní trenér FC Hlučín: "S průběhem celého utkání musíme být spokojeni. Dostávali jsme se do šancí a je škoda, že jsme nebyli ještě více produktivní. Kluci pracovali od defenzivy přesně tak, jak jsme si představovali. Trošku slabší to z naší strany bylo v momentě, kdy jsme inkasovali branku."