Žáci měli na programu úterní a středeční dohrávky

U15 U14 U13 U12
5.5.2023

Třináctka v úterý na hlavním hřišti hostila derby s Opavou. O vítězství přišla v poslední vteřině. Následný zápas U12 byl kvůli nepřízni počasí přesunut na umělku a z vítězství se radovali hosté. Patnáctka nenavázala nasobotní výkon v Třinci a v Darkovičkách Šumperku podlehla 0:2. Čtrnáctka proti stejnému soupeři zvítězila 3:1.

FC Hlučín U15 - FK Šumperk U15 0:2 (0:2)
Sestava: Miník, Turek, Žebrák, Čala, Richter, Hradil, Kameniev, Holek, Fuljer, Kostecký, Török. Nastoupili: Thiemel, Mikulenka
Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Proti Šumpekru jsme odehráli 2 rozdílné poločasy. V tom prvním jsme bojovali sami se sebou - byli jsme všude pozdě, nedostupovali jsme soupeře včas, kazili jsme spoustu míčů a v naší hře byla spousta nepřesností. I přesto jsme si vytvořili šance, které jsme ale nedokázali využít. Soupeř naopak 2x skóroval. V poločase jsme klukům důrazně vysvětlili, že takový výkon k vítězství nepovede. Přes zlepšení, které přišlo ve druhé půli, jsme branku vstřelit nedokázali. Přidali jsme na agresivitě, lépe jsme kombinovali, vytvořili jsme si tlak, z čehož pramenily naše šance a soupeře jsme většinu času přehrávali, ale skóre zůstalo nezměněno. Rozhodl 1. poločas, kdy jsme se na hřišti hledali a kdy jsme si nechali vstřelit 2 branky. Bohužel jsme nedokázali navázat na výkon z Třince, kde jsme hráli výborně. Kluci si musí v hlavě srovnat, o co se hraje a uvědomit si, že odehrát solidně jen 1 poločas zkrátka nestačí."

FC Hlučín U14 - FK Šumperk U14 3:1 (2:0)
Branky: Török, Fubšo, Trávník
Sestava: Zouhar - Vařák, Mikulenka, Rosa, Handlíř - Buroň, Ščigel, Fubšo - Trávník, Paskuda, Slezák. Nastoupili: Kupka, Smolka, Török, Holek, Drozd, Mudra.
Kryštof Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Do zápasu jsme vstupovali s tím, že chceme odčinit předešlé porážky. V první půli jsme byli lepším týmem. Podařilo se nám vstřelit dvě branky. Nicméně úplně nám nefungoval střed hřiště, z čehož pramenilo, že jsme se nedostali do větší kombinace a nevytvořili si větší tlak. Ve druhé půli nás soupeř v některých pasážích hry zatlačit a nám se nedařilo po zisku míče zakládat útoky. Po chybě hostů v rozehrávce jsme dokázali vstřelit třetí branku. Poté už Šumperk jen korigoval na konečných 3:1. Z pohledu defenzivy jsme utkání zvládli slušně, především obranná čtveřice pracovala velmi dobře. Směrem do ofenzivy musíme být více aktivní a přesní. V neděli nás čeká další zápas a musíme se na něj svědomitě připravit a zlepšit náš výkon."

FC Hlučín U13 - SFC Opava U13 5:5 (2:3)
Branky: Hoffmann 2, Blažej, Handlíř, Večeřa
Sestava: David, Drozd, Hota, Farník, Kološ, Blažej, Bemer, Gorniak, Handlíř, Václavík, Charitonidis, Ševčík, Hoffmann, Jezerčák, Večeřa, Pazderník, Miczka, Knopp
Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "První poločas nám příliš nevyšel. Dělali jsme spoustu zbytečných individuálních chyb, které vedli ke třem brankám soupeře, a zároveň nám chyběl větší klid v zakončení. Ve druhém poločase jsme přidali více klidu na míči a v zakončení, díky čehož jsme otočili vývoj utkání na svojí stranu. V závěrečné desetiminutovce jsme ale přestali hrát svou hru, jako bychom se začali bát o výsledek utkání. Soupeř nás zavřel na vlastní obranné polovině a po zásluze z posledního rohu zápasu, skóre srovnal. Vzhledem k vývoji utkání je remíza zcela zasloužená."

FC Hlučín U12 - SFC Opava U12 2:5 (1:0)
Branky: Kubis, Lukáč
Sestava: A.Dimovský, Lindner, Paskuda, Gemelová, Fojtík, Burget, Ječmének, Kubis, Lukáč, Starovič, Matušinec, Jurajda, S.Dimovský, Matyska, Klučka, Kucharský
David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín: "Proti Opavě jsme chtěli navázat na předešlé výkony, ale tentokrát jsme nepředvedli dobrý výkon. První poločas byl bojovný a vyrovnaný, oba týmy se navzájem agresivně dostupovaly, takže k vidění bylo hodně osobních soubojů a nepřesností. Předvedli jsme pár povedených akcí, ale celkově tomu od nás chyběla větší kvalita na míči, přesnost, myšlenka. Po první půli jsme vedli 1:0 a měli utkání slušně rozehrané. Velkým zklamáním je náš výkon ve druhém poločase, který jsme odehráli bez nasazení, po druhé brance Opavy jsme už úplně vypadli z role a neměli vůli s nepříznivým výsledkem něco udělat. Do závěrečného hvizdu jsme na hřišti působili bezradně a rezignovaně."