Patnáctka zabrala a smetla Uničov 4:0. Tým U14 si body nepřipsal

U15 U14
7.6.2022

O uplynulém víkendu odehráli mistrovské zápasy pouze starší žáci. Mladí hlučínští fotbalisté se představili na půdě Uničova. Patnáctka prolomila sérii porážek a vyhrála v Uničově 4:0. Čtrnáctka byla herně lepší, jenže na body to nestačilo.

SK Uničov U15 - FC Hlučín U15 0:4 (0:2)

Branky: 14. Pupík, 30. Jakubík, 43. Konečný, 59. Konečný

Sestava FC Hlučín U15: Kramář – Sněhota, Baďura, Kiša O., Lipnický (60. Redzina F.) – Novotný, Martiník (54. Knop), Jakubík (68. Kiša J.) – Redzina Š., Konečný, Pupík.

Karel Strakoš, hlavní trenér FC Hlučín U15: "V zápase se nám dařilo držet balón a kombinovat, z čehož vyplývala celá řada našich šancí. Jsem rád, že se nám utkání podařilo zvládnout, a to jak po stránce herní, tak po dlouhé době i po stránce výsledkové. V sezóně se poněkud trápíme v koncovce, takže nás velice těší, že jsme dokázali vstřelit čtyři góly. Tyto góly jsme navíc podpořili organizovaným výkonem v obraně, díky kterému jsme zároveň udrželi čisté konto."

SK Uničov U14 - FC Hlučín U14 2:1 (1:0)

Branky:  14. Jahn, 54. Kunc - 56. Kameniev

Sestava FC Hlučín U14: Raszka - Thiemel (50. Pipek), Žebrák, Kamrád, Schulla - Kalvar, Čarnoký (65. Janoš), Kameniev (72. Barč) - Kostecký, Fuljer (54. Kaňa), Holub (72. Březovský)

Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Prohra s Uničovem nás velice mrzí, neboť soupeř hrál velmi jednoduchý fotbal. Většinu míčů nakopával, herně nás nepředčil, ale v prvním poločase se ujal vedení, když si ránu z dálky náš brankář srazil do vlastní brány a ve druhém poločase zvýšil své vedení po rohovém kopu. Problém nám dělal důraz soupeře, když jsme ale zrychlili kombinaci a přechod do útoku, vytvářeli jsme si šance a byli jsme lepším týmem. Naše šance jsme ale neproměnili nebo jsme pohořeli na soupeřově brankáři, trefili jsme břevno a ve druhé půli i tyč. Kdybychom míč zbytečně nepřidržovali a nevodili, mohli jsme si šancí vytvořit ještě více. Dnes bych ocenil Matěje Kaňu, který přišel do hry až ve druhé půli a přinesl obrovské oživení. Hned po příchodu vymyslel krásnou akci, ze které jsme vstřelili naši branku, dostal se do dalších příležitostí a byl pro soupeře nebezpečný. Takto si představuji náhradníka, který si výkonem na hřišti řekne o místo v základní sestavě."