Aktuality

Hlučín roli favorit nesplnil a podlehl juniorce Slovácka

'A' tým
29.10.2023

Hlučínští fotbalisté zajížděli v rámci 13. kola MSFL do Kunovic, kde změřili síly s domácím rezervním výběrem Slovácka. V utkání bohatém na šance byl nakonec šťastnější uherskohradišťský výběr, který uhájil vedení 2:1 do závěrečného hvizdu.

V nedělním utkání došlo na pikantní souboj bratrů Holzerových. Na straně domácích nastoupil Daniel Holzer, ligová stálice v dresu 1. FC Slovácko, za hosty nechyběl v sestavě mladší bratr Jan. Do utkání lépe vstoupili hlučínští fotbalisté, kteří diktovali tempo hry. Už v 6. minutě ale zahrozili domácí, když Juroškovu nebezpečnou ránu vyraizl brankář Kolenko na břevno.

Branková konstrukce zachránila i Slovácko, když Buchvaldkovu umístěnou střelu vyrazil brankář Urban konečky prstů na tyč. Běžela 15. minuta. Ve 29. minutě šel Daniel Holzer sám na Kolenka, ale v samostatném úniku neskóroval.

Ve 32. minutě se poprvé měnilo skóre, když na povedenou střelu Kohúta gólman Kolenko nedosáhl - 1:0. Hlučín rychle odpověděl poté, co centr z pravé strany propadl na malé vápno k Buchvaldkovi, který si míč šikovně zpracoval a z druhého doteku jej poslal za záda domácího brankáře - 1:1.

Do poločasového hvizdu se ve dvou nadějných příležitostech objevil útočník Ptáček, ale vyložené příležitosti k neradosti hlučínské lavičky neproměnil.

Ani druhý poločas nenudil a nabídl nadstandardní fotbal. Hlučín byl aktivnější, vytvářel si šance, ale paradoxně tu největší měl na kopačce Juroška, když postupoval sám na Kolenka, jenže neuspěl. Rozhodující moment zápasu přinesla 66. minuta. Na střílený centr si naběhl Koryčan, který hlavou strhl vedení na stranu juniorky Slovácka.

Hlučín se do závěrečného hvizdu snažil o vyrovnání a v závěru uzamkl Slovácko před vlastním pokutovým územím, ale když se neujala ani nadějná příležitost Kolasky, museli se Prajzáci smířit s porážkou 1:2.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Prohra nás mrzí. Nezasloužili jsme si ji. Bohužel jsme neproměnili několik vyložených brankových příležitostí. Je to velká škoda."