Aktuality

Hlučín proti Bílovci rozhodl po změně stran

'A' tým
28.1.2024

Hlučínští fotbalisté v prvním utkání zimní přípravy potvrdili roli favorita a v sobotu na Bazalech porazili divizní Bílovec 3:0. Dvakrát se trefil Buchvaldek, jeden zásah si připsal Cabadaj.

FC Hlučín - FC Bílovec 3:0 (0:0)

Branky: Buchvaldek 2, Cabadaj

Sestava FC Hlučín: 1. Poločas: Murin - Tomšů, Praus, Hasala, Rončka - Kovala, Mládek - Moučka, Levčík, Kania - Ptáček. 2. Poločas: Remiáš - Kobza, Holzer, Hasala, Kolaska - Praus, Cabadaj - Zajíček, Buchvaldek, Šindler - Smékal.

Jan Woznica, hlavní trenér FC Hlučín: "Po třech týdnech jsem mohl hráče konečně vidět i v zápasovém zatížení a v tomhle směru zápas splnil účel. Prakticky celý zápas se hrál na jednu bránu, Bílovec hrál zodpovědně v hlubokém bloku, do kterého jsme se těžko dostávali. I tak jsme si v prvním poločase vytvořili několik šancí, které jsme ale neproměnili a naopak v poslední minutě nás musel hodně podržet Rado Murin. Druhý poločas jsme brzy vstřelili dvě branky, soupeři docházely síly a my si vytvářeli spoustu příležitostí. Prosadil se už ale jen Tomáš Buchvaldek krásným lobem z poloviny hřiště, což byl hezký fotbalový moment. Celkově byl přístup hráčů dobrý. Potěšilo mě chování po ztrátě míče, kterému jsme se věnovali."