Hlučín porazil Uherský Brod 3:0

18.3.2022

Hlučínští fotbalisté navázali na vítězství ve Vrchovině, když v pátečním domácím utkání 20. kola MSFL porazili Uherský Brod 3:0. I když výsledek vypadá jednoznačně, hosté byli nepříjemným protivníkem. O góly domácích se podělili Lokša, Neumann a Moučka.

Hlučín se chtěl domácím divákům rehabilitovat za předchozí domácí nezdar proti Otrokovicím. V úvodních minutách se ale žlutozelení spíše rozkoukávali a nebýt skvělého zákroku Lapeše proti hlavičce Strachoně, mohl se Uherský Brod dostat do nepříjemného vedení. Hosté měli i slibné příležitosti, ty však hlučínská defenzíva přečkala.

Postupem času ale Slezané přebírali iniciativu a vytvářeli si zajímavé okamžiky. Ve 34. minutě Praus nádhernou průnikovou přihrávku našel nabíhajícího Walu, ten míč následně předložil Lokšovi před prázdnou branku a zkušený kanonýr se nemýlil - 1:0.

Ve 43. minutě bylo ještě veseleji, když Lehnertův průnik a následný centr našel Neumanna, který hlavou rozradostnil hlučínský stadion - 2:0.

Po změně stran se na hřišti dlouho nic zajímavého nedělo, Hlučín bezpečně kontroloval dvoubrankové vedení a nepouštěl hosty do příležitostí. Až v 70. minutě po rychlém protiútoku Moučka krásně obstřelil hostujícího brankáře a stanovil na konečných 3:0 pro Hlučín. Hosté mohli korigovat zásluhou Josefíka, ale ten nastřelil tyč.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Za tři body jsme rádi, protože Uherský Brod nás trápil. Na začátku utkání na nás vletěl, takže nás dvakrát zachránil brankář Lapeš. Potom jsme naštěstí hru ovládli a ještě do přestávky jsme vstřelili dva góly. Ve druhém poločase jsme chtěli být stále aktivní a dá se říct, že jsme utkání kontrolovali.“