Aktuality

Hlučín podlehl juniorce Karviné

'A' tým
14.10.2023

V souboji týmů z popředí tabulky se radovalo béčko Karviné, které v domácím prostředí v tréninkovém centru Kovona porazilo FC Hlučín 2:1. Karviná se vítězství výrazně přiblížila po první půli, kdy se dvakrát trefil Ayaosi. Hlučín snižoval v samotném závěru zásluhou střídajícího Ptáčka.

Karvinská rezerva posílená o několik hráčů A mužstva ukázala, že na předních místech MSFL není náhodou. Domácí od začátku utkání dominovali a už ve 12. minutě vedli 1:0, když Boháčovu střelu zachytil nikým nehlídaný Ayaosi a umístěnou střelou překonal Murina. Hlučín se nemohl dostat do tempa zápasu a byli to Karvinští, kteří byli nadále nebezpeční. Krátce před pauzou se druhou brankou blýskl Ayaosi, když parádně vymetl šibenici - 2:0.

Ani ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Až v 87. minutě vykřesal jiskřičku naděje střídající Ptáček, když po přihrávce Tomšů nechytatelnou střelou pod břevno snížil na 1:2. Závěr byl dramatický. Bývalý hlučínský brankář Lapeš parádně zneškodnil nebezpečnou střelu Moučky. Ze závěrečného rohového kopu mohl vyrovnat obránce Aririerisim, ale jeho hlavička postrádala potřebnou razanci. Hlučín podlehl juniorce Karviné 1:2.

"Z devadesáti minut jsme byli na hřišti přítomni pouze dvacet, a to je málo. První poločas byl z naší strany hrůzostrašný. Zaostávali jsme ve všech činnostech. Chyběl nám důraz, všude jsme byli pozdě. Do hry jsme se dostali až v posledních dvaceti minutách zápasu, kdy jsme sahali po vyrovnání. Musím uznat, že Karviná má velmi dobrý tým a vyhrála zaslouženě," řekl po utkání jeden z hlučínských trenérů Filip Smékal.