Dorostenci zdolali Porubu. Devatenáctka otáčela v oslabení

U19 U17
25.4.2022

Dorostenci FC Hlučín v sobou v rámci 23. kola MSDL přivítali tým 1. FC Poruba. Devatenáctka se na vítězství hodně nadřela, když prohrávala 1:2 a ještě hrála v početním oslabení po vyloučení Kocura. Hlučínští fotbalisté ale nesložili zbraně, nepříznivý vývoj otočili a připsali si tři body za vítězství 3:2. Mladší dorostenci si připsali povinné vítězství 3:1, avšak trenér Březovský nebyl spokojen s výkonem svých svěřenců.

FC Hlučín U19 - 1. FC Poruba U19 3:2 (1:1)

Branky FC Hlučín U19: Hon, Kovala, Kolaska

Sestava FC Hlučín U19: Prokel - Handlíř, Kocur, Zvara, Kudlík - Kolaska, Kovala, Říha  (60. Šarközy) - Lindner (67. Dvořáček), Hon (90. Kuska), Havránek

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Vstup do první půle jsme neměli vůbec dobrý. Brzy jsme inkasovali ze standardní situace. Na vedoucí branku soupeře hráči velmi rychle zareagovali a po hezké individuální akci bylo srovnáno. Poté jsme se snažili o kombinační hru, ale neměli jsme potřebnou kvalitu na útočné polovině soupeře. Do druhé půle náš tým opět nevstoupil podle našich představ. Naší nedisciplinovaností jsme nejen prohrávali, ale také dohrávali v početním oslabení. Tento moment nás paradoxně nastartoval k takovém výkonu, že mužstvo utkání otočilo. Vážím si toho, že jsme se v kritický okamžik semknuli a dokázali hrát na hranici svých možností ve prospěch celého týmu."

FC Hlučín U17 : 1. FC Poruba U17 3:1 (2:0)

Branky FC Hlučín U17: Ulrich 2, Havránek

Sestava FC Hlučín U17: Kramář - Krakovka, Malý, Stuchlík, Komárek (46. Havránek), Říha (46. Kotík), Kučera, Kwašný (61. Klvaňa), Fukan (70. Habr), Ulrich (70. Chvěja), Hořínek.

Aleš Březovský, hlavní trenér FC Hlučín U17: "Utkání jsme zvládli výsledkově ale už ne tak herně. Od začátku jsme sice byli silnější na míči, soupeře přehrávali ale  nedokázali jsme přetavit do gólu  vytvořené šance včetně neproměněné penalty Kučerou ve 12. minutě. I pro to jsme v poločase vedli po gólech Ulricha jen 2:0 .V druhém poločase jsme si dál vytvářeli vyložené šance a v 61. minutě zvýšil Havránek na 3:0. Poté jsme přestali hrát, začali kupit chyby v rozehrávce a sami jsme soupeři vytvořili šance. Výsledkem byl po chybě a následné faulu Kotíka darovaný pokutový kop, který však soupeř neproměnil. Varování však asi nebylo dostačující a v 88. minutě po další obrovské chybě Kotíka soupeř korigoval  výsledek na 3:1.

Stále nám chybí  klidné řešení finální fáze, součinnost všech hráčů na hřišti, hlavně pohyb bez míče, zodpovědnost některých hráčů a bohužel i technické dovednosti při herních činnostech. V tomto utkání jsem spokojen, při vší úctě k soupeři, jen s povinným vítězstvím, ne už tak s předvedenou hrou. Stále máme hodně na čem pracovat."