Devatenáctka úřadovala na Zbrojovce

U19 U17
20.4.2022

Devatenáctka Hlučína potvrdila skvělou jarní formu vítězstvím 3:0 v Tišnově na hřišti Zbrojovky Brno. Svěřenci trenérů Kroupy a Andrýska stoupají tabulkou vzhůru a bezpečně se dostávají ze sestupových vod, což bylo na jaře cílem. Naopak zraněními sužovaná sedmnáctka v Tišnově inkasovala další tvrdý direkt.

FC Zbrojovka Brno U19 "B" - FC Hlučín U19 0:3 (0:2)

Branky FC Hlučín U19: Vraj, Havránek, Kovala

Sestava FC Hlučín U19: Prokel - Handlíř, Kocur, Zvara, Matyska (54. Fukan) - Říha (76. Dvořáček), Kovala, Cintula  (31. Kolaska) - Vraj, Hon, Havránek (69. Kuska)

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Myslím, že jsme odehráli kvalitní první poločas. Dobrou hru jsme korunovali dvěma vstřelenými brankami. Druhý poločas nebyl z naší strany už tak kvalitní. Nedokázali jsme diktovat tempo hry a chyběl nám větší klid. I soupeř si vytvořil nějaké šance, při kterých nás podržel skvěle chytající brankář. Jsem rád, že tým odehrál zápas s nulou a připsal si další tři body do tabulky."

FC Zbrojovka Brno U19 "B" - FC Hlučín 9:0 (4:0)

Sestava FC Hlučín U17: Kramář, Ulrich , Komárek, Havránek (62. Habr), Kwašný (75. Říha), Kučera, Krakovka (75. Kíša O.), Fukan (52. Chvěja), Malý, Stuchlík, Novotný (34. Kotík)

Jiří Hommes, trenér FC Hlučín U17: "Na zápas který se odehrál na hřišti v Tišnově, jsme přijeli s oslabenou sestavou, ať už následkem nemocí, zranění nebo absencí některých hráčů z jiných důvodů. Vypomoct jsme si tak museli hráči starších žáků. Do zápasu jsme nenastoupili špatně, byly jsme více na míči, ale jenom v zadních řadách a nedařilo se nám úspěšně posunout hru blíže k soupeřově bráně, natož ji pak ohrozit. Brno hrálo z pevné a dobře organizované obrany a po zisku míče hru uklidnilo. Ještě větší klid jim dodalo vstřelení první branky v 21 minutě a hned na to o pět minut později druhé a dalších pět minut třetí. Ke konci poločasu pak Brno navýšilo skóre na 4:0. V druhém poločase přidalo ještě pět branek a konečné skóre tak činní 9:0.V tomto zápase nás srážely individuální chyby, nedůraz v soubojích, špatná nebo žádná komunikace mezi hráči a nepřesnost přihrávek po zisku míče. Tyto věci po hráčích neustále vyžadujeme a ve své věkové kategorii, na této úrovni, by to už měli zvládat. Stále jsou zařazovány a klademe na ně důraz v tréninkovém procesu, bohužel nejsou schopni nebo nemají odvahu to přenést do zápasu."