Příští zápas

FC Baník Ostrava B vs FC Hlučín

Datum a čas konání: 27.9.2020 10:15

A mužstvo vyhrálo v Kroměříži 5:1!

Fotbalisté FC Hlučín si z Kroměříže odváží tři body za vysoké vítězství v poměru 5:1. Po 4. kolech MSFL mají svěřenci trenéra Romana Westa luxusních 10 bodů a minimálně do neděle se posunuli do čela tabulky.

Hlučínští nastoupili s odhodláním prodloužit soutěžní neporazitelnost a od 1. minuty podávali sebevědomý a takticky vyzrálý výkon. Za kvalitní hru byli hosté odměněni dvěma slepenými brankami v rozmezí 17. a 20. minuty, které si připsal kapitán Dominik Kraut. Útočník FC Hlučín nejprve nechytatelnou střelou ze zhruba 18 metrů nedal brankáři Kroměříže žádnou šanci - 0:1, o tři minuty později pak využil zaváhání kroměřížské obrany a v koncovce si počínal chladnokrevně - 0:2.

Přestože hosté po kombinační akci snížili ve 33. minutě zásluhou Plechatého na 1:2, poslední slovo v 1. půli měli opět zelenožlutí. Po Opatřilově přesně zahrané standardce skóroval hlavou ve 38. minutě Padych a připsal si tak premiérovou trefu ve 3. lize. Do kabin šli hlučínští fotbalisté za nadějného stavu 3:1.

Ve druhém dějství Hlučín kontroloval hru a vyrážel do nebezpečných protiútoků. Na začátku druhé půle mohl Kraut zkompletovat hattrick, jeho hlavička však lízla tyčku.

Domácí Slavisté chtěli s nepříznivým vývojem něco udělat, ale zároveň otevírali obranu, kde měli hosté rázem hodně prostoru pro nebezpečné kontry. Dvě z nich se povedly mužstvu trenéra Westa dotáhnout ke gólové radosti. V 70. minutě zvýšil na 4:1 Opatřil. O 4. minuty nato šli domácí do početního oslabení, po druhé žluté kartě se nechal vyloučit Kovář. Konečné skóre v poměru 5:1 pro FC Hlučín uzavřel v 88. minutě Patrik Kundrátek.

Roman West, hlavní trenér FC Hlučín: "Zápas  jsme rozehráli koncentrovaně, sebevědomě a s velkou chutí. Drželi jsme míč, a chtěli hrát dopředu. Dobře jsme soupeře napadali a po dvou ziscích po našem presinku dal Kraut dva góly. I když domácí snížili, vstřelili jsme do poločasu důležitý gól Padychem po přímém kopu. Ve druhé půli jsme kontrolovali hru a přidali dva góly z rychlých protiútoků Opatřilem a také Patrikem Kundrátkem. Měli jsme tam i další situace a možnosti, tu největší měl hlavou Kraut, mohl tak zkompletovat hattrick. Za velmi dobrý taktický, běžecký i herní výkon a vynikající výsledek patří všem hráčům velká, opravdu velká pochvala.
Navázali jsme výborným způsobem na pohárové utkání v Dětmarovicích, kde jsme se více rozstříleli a přenesli jsme to i do zápasu v Kroměříži. Sedlo nám to. V obou domácích utkáních a zejména ve druhém poločase proti Benešovu nebo Jihlavě jsme měli dostatek šancí přidat branky, ale nedařilo se nám je proměnit. V tomto utkání se nám všechno vrátilo. Produktivita byla výjimečná, téměř ze všeho jsme dali gól."

SK Hanácká Slavia Kroměříž - FC Hlučín 1:5 (1:3)

Branky: 33. Plechatý - 17. a 20. Kraut, 38. Padych, 70. Opatřil, 88. Kundrátek P.

Žluté karty: 59. Kovář, 62. Štěpánek - 17. Vengřinek, 73. Hudeczek, 74. Mac

Červená karta: 72. Kovář (po druhé ŽK)

Rozhodčí: Řezníček, Kotala, Dudek, Volf

Diváci: 257

SK Hanácká Slavia Kroměříž: Kofroň – Zavadil, Tiahlo (46. Sedlák), Pančochář (31. Votava), Cupák, Machálek, Matoušek (68. Mustafić), Kovář, Fládr (46. Štěpánek), Sklenář, Plecitý (63. Houser).

FC Hlučín: Kolenko - Wolf, Mac, Hudecztek, Kundrátek P. - Opatřil (80. Massaniec), Rubý, Vengřinek (76. Dydowicz), Kundrátek L. (87. Kundrátek) - Padych (83. Dostál T.), Kraut (78. Dostál R.)