Příští zápas

FC Baník Ostrava B vs FC Hlučín

Datum a čas konání: 27.9.2020 10:15

Rubý rozhodl derby: FC Hlučín - FC Dolní Benešov 1:0

A mužstvo FC Hlučín si připsalo vítězný vstup do nového ročníku MSFL. V pátečním derby proti Dolnímu Benešovu rozhodla o vítězství domácích branka Patrika Rubého z prvního poločasu.

Těsně před začátkem utkání musel domácí trenér Roman West řešit první nepříjemnost. Na rozcvičce  se zranil Ondřej Pyclík, tím pádem jej na hrotu útoku musel na poslední chvíli zastoupit Jakub Padych.

Hlučín začal aktivně, Ve 3. minutě Vengřinkovu zajímavou střelu za hranicí šestnáctky vyrazil brankář Chvěja na roh. Hostující Dolní Benešov odpověděl nebezpečným zakončením Labudy, brankář Kolenko se vyznamenal.

Domácí měli mírnou převahu, ve 20. minutě se zajímavým pokusem prezentoval záložník Rubý, hostující svatyni jen o pár čísel minul. O šest minut později byl Rubý podstatně přesnější. Po krásné akci Dostála a Kundrátka předložil druhý jmenovaný zpětnou přihrávku na Rubého, a ten se nemýlil, Hlučín k radosti domácích příznivců vedl 1:0.

Dolní Benešov reagoval ve 32. minutě, po Labudově přihrávce trefil Blahuta břevno. První poločas skončil vedením FC Hlučín 1:0.

Ve druhém poločase byli blíže ke vstřelení gólu domácí fotbalisté, kteří si vytvořili několik nadějných příležitostí. Tu největší zmařil tři minuty před koncem střídající Kraut, když neuspěl v samostatném nájezdu na benešovského brankáře.

Svěřence trenéra Romana Westa to mrzet nemuselo, protože do závěrečného hvizdu hubený náskok uhájili a mohli se těšit z vítězné soutěžní premiéry v poměru 1:0.

Roman West, hlavní trenér FC Hlučín:

"Těsně před zápasem jsme řešili nečekané komplikace, když nám ze sestavy vypadl Lukáš Kundrátek a Ondra Pyclík. Tím nám v napadání zmizelo dost energie. Úvod celkem ukázal, proč má Hlučín s Benešovem dlouhodobě problémy. Hosté měli dvě slibné šance, jednu výborně chytil Kolenko, druhá skončila na břevně. My měli jen pár nebezpečných střel z hranice šestnáctky. Možná jsme byli více na balonu, ale na šance to bylo hodně vyrovnané. V rozehrávce jsme byli netrpěliví a zbytečně nervózní. Bylo tam hodně chyb. Za celý první poločas jsme si vytvořili jedinou zajímavou situaci, tu jsme naštěstí Rubým hned i proměnili."

"Ve druhé půli jsme byli daleko lepší. Nejenom, že jsme hosty defakto k ničemu nepustili, ale sami jsme si vytvořili kromě jiného pět vyložených brankových šancí. Okolo šedesáté minuty jsme předváděli nejlepší fotbal z celého utkání. Byli jsme aktivní dopředu, měli střely, šance – chyběli tomu jen góly. Samozřejmě jsme je měli proměnit a zápas by byl v daném průběhu 3 -4 nula. Tak to bylo dramatické až do poslední minuty. Každopádně za druhý poločas je třeba hráče pochválit. Vítězství 1:0 v derby je nakonec takové vybojované, vydřené. O to je ale cennější. Jsem rád, že jsme vstup do sezóny zvládli."

FC Hlučín - FC Dolní Benešov 1:0 (1:0)

Branka: 26. Rubý

Žluté karty: 68. Wolf, 76. Kraut, 77. Vengřinek, 90.+2 Buchvaldek - 79. Dolba