FC Hlučín

Oficiální stránky fotbalového klubu
FC Hlučín
www.fchlucin.cz

Příští zápas

FC Baník Ostrava B vs FC Hlučín

Datum a čas konání: 27.9.2020 10:15

Trenér Roman West před prvním ostrým startem

Trenér Roman West před prvním ostrým startem

Před startem aktuální sezóny MSFL jsme vyzpovídali hlavního trenéra FC Hlučín Romana Westa. Kouč A mužstva se mimo jiné vyjádřil k průběhu letní přípravy, změnám v kádru, ambicím týmu a v neposlední řadě k pátečnímu derby proti Dolnímu Benešovu.

Jste spokojen s průběhem letní přípravy?

Výsledkově se nám určitě povedla. Z devíti odehraných utkání jsme jich vyhráli sedm. Vstřelili jsme i docela dost branek při skóre 24:8. Také herně to místy vypadalo slušně. Většinou jsme hráli ofenzivně, šancí bylo kolikrát hodně. Produktivita ale mohla být daleko větší. Kluci mají odtrénováno 12 týdnů, ve kterých také odběhali dvakrát po čtrnáct dní přes 100 kilometrů ve vysoké intenzitě. Věříme, že to půjde na hřišti vidět.

Během přípravy muselo jít A mužstvo kvůli výskytu Covidu-19 do nucené karantény, jak moc Vás to zasáhlo?

To jestli nás čtrnáctidenní karanténa nějak přibrzdila, ukáže až úvod sezóny. Po nějakém 4. až 5. kole uvidíme, jak na tom budeme. Handicap to ale jednoznačně je. Hráči se samozřejmě nějakým způsobem doma udržovali v kondici, ale chyběli nám společné herní tréninky, přípravné zápasy, neodjeli jsme na týmové soustředění. Vzhledem k přípravě ostatních týmů jsme trochu v nevýhodě. O to víc musíme pracovat lépe a efektivněji než ostatní.

S jakými posilami vstoupí A mužstvo do nové sezóny?

Zatím jsme přivedli pouze dvě. Do brankářské dvojice k Ondrovi Kolenkovi Honzu Vyklického (SFC Opava). Kuba Heller (FC Baník Ostrava) by měl nastupovat zprava záložní řady. Trénoval s námi i Oliver Putyera (MFK Karviná), uvidíme, jak to nakonec dopadne. Určitě o něho máme velký zájem. Chtěli jsme ještě útočníka, abychom posílili především do útočné fáze. Chceme dávat více branek než v minulosti. Není to ale tak jednoduché. Všichni se tlačí do klubů druhé ligy, která začala s přípravou pozdě. V momentě kdy o ně tam nebude třeba zájem, až pak přijde řada na nás. Navíc nejsme v MSFL jediní, kdo se o tyto zajímavé, třeba pro náš tým i rozdílové hráče zajímají. Například Odra Petřkovice nebo Frýdek Místek dokážou být silní konkurenti v boji o tyto hráče, především pak ekonomicky silnější než my. Nicméně třeba ještě někoho v průběhu začátku sezóny dokážeme do týmu doplnit.

Jaké má A mužstvo cíle do letošního ročníku MSFL?

Poslední dva roky hrál Hlučín v tabulce dole. My chceme udělat všechno pro to, aby to šlo postupně nahoru. Nevím, zda to bude hned nebo to bude trvat delší čas. Vše také záleží na tom, jaký je tady na MSFL tým. To nám odhalí až samotná soutěž. To, že se nám celkem herně i výsledkově dařilo v přípravě, vůbec nic neznamená. Teď teprve začíná sezóna, teď se teprve ukáže, jakou máme skutečnou kvalitu a na co to bude nebo nebude stačit. Vedení nám dalo za cíl hrát do šestého místa, čili pohybovat se nahoře. S tímto cílem se ztotožňujeme a budeme se snažit o něj taky bojovat. Pokud by to bylo málo, budeme muset během sezóny mužstvo doplňovat za pochodu. Zkrátka ho posílit tak, aby na dané cíle mohlo dosáhnout. Vše tak mají v rukou samotní hráči. Jestli svou kvalitu na hřišti prokážou nebo ne. Chci věřit tomu, že ano.

Soutěžní sezóna začíná už tento pátek, doma přivítáme Dolní Benešov...

Jde o velké derby. Bude to mít náboj, hraje se v pátek večer, mohlo by přijít hodně lidí. Dolní Benešov se na Hlučín vždy dokázal velmi dobře připravit. Navíc je teď zpětně trénuje trenér Melecký, který v Hlučíně přede mnou působil. Náš tým tak zná dokonale a soupeře určitě do detailu dobře nachystá. O motivaci navíc a nějaké touze tady uspět tak nemusí být ani řeč.

Slyšel jsem, že Hlučín v mistrovském zápase porazil doma Dolní Benešov naposledy v roce 2004. To je neuvěřitelných 16 let. Z hlediska této výsledkové historie je tedy favoritem Benešov. My ale uděláme všechno pro to, abychom je konečně porazili. Přeji si otevřený fotbal, ať se hraje nahoru - dolů se spoustou šancí. Tak, aby to naše fanoušky bavilo, a aby to bylo s vítězným koncem pro naše barvy.

Aktuální soupiska A mužstva FC Hlučín pro sezónu 2020/2021

Brankáři: Kolenko Ondřej, Vyklický Jan

Obránci: Wolf Tomáš, Hudeczek Kristián, Mac Jakub, Heiník Vojtěch, Kundrátek Patrik, Massaniec Jakub

Záložníci: Heller Jakub, Rubý Patrik, Kundrátek Lukáš, Dostál Tomáš, Dostál Radim, Grussmann Radim, Dydowicz Daniel, Vengřinek Tomáš, Opatřil Josef, Buchvaldek Tomáš

Útočníci: Pyclík Ondřej, Padych Jakub, Kraut Dominik

Změny v kádru před sezónou 2020/2021

Příchody: Jakub Heller (FC Baník Ostrava), Jan Vyklický (SFC Opava)

Odchody: Michal Daněk, Robin Štefek (oba přerušili aktivní kariéru), David Gros, Pavel Macíček (oba Frenštát pod Radhoštem), Martin Musila (konec host. SFC Opava), Adam Rončka (Akademie MFK Vítkovice)

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. MFK Vyškov 8 17:9 17
2. 1. FC Slovácko "B" 8 12:4 16
3. SK Uničov 8 32:14 15
4. FC Slovan Rosice 8 12:8 14
5. FC Hlučín 8 11:8 14
6. FC Baník Ostrava B 8 14:12 14
7. SK Sigma Olomouc "B" 8 15:11 13
8. SK Hanácká Slavia.. 8 10:10 13
9. FC Odra Petřkovice 8 8:11 13
10. FC Viktoria Otrokovice 8 13:17 12
11. MFK Frýdek-Místek 8 17:18 10
12. SFK Vrchovina 7 12:9 9
13. ČSK Uherský Brod 8 10:9 9
14. FC Velké Meziříčí 7 6:7 7
15. FC Fastav Zlín "B" 8 11:15 7
16. 1.SC Znojmo 8 12:18 7
17. FC Dolní Benešov 8 5:15 4
18. FC Vysočina Jihlava "B" 8 5:27 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FC Hlučín
FC Viktoria Otrokovice
1:4
Podrobnosti

Hráč měsíce

1.

Radim Dostál 80 hlasů

2.

Tomáš Dostál 48 hlasů

3.

Jakub Mac 30 hlasů

4.

Dominik Kraut 23 hlasů

5.

Jakub Massaniec 20 hlasů

Nejbližší narozeniny

25.09.2020 Adéla Tchuřová (7)
25.09.2020 Maxmilián Lamžík (7)
29.09.2020 Vojtěch Biskup (14)
29.09.2020 Jonáš Kwašný (14)
01.10.2020 Tomáš Wolf (24)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 353925
Posledních 30 dnů: 8062 | Posledních 7 dnů: 2218 | Poslední den: 228

© 2020 FC Hlučín | Všechna práva vyhrazena | david.kuban@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne