Příští zápas

FC Hlučín vs SFK Vrchovina

Datum a čas konání: 21.9.2019 15:30

Postup v 1. kole MOL CUPU

Fotbalisté Hlučína se ve druhém kole MOL cupu představili na hřišti divizního nováčka z Frenštátu. Hosté po povedeném prvním poločase vypadali ze hry a o postup se strachovali do posledních vteřin. Meleckého družina zvítězila 2:1.

Hosty poslal do vedení hlavou Rubý, který po centru Vengřinka přehodil brankáře. Na 0:2 zvyšoval po pěkné akci Tomáš Dostál. „V prvním poločase jsme hráli dobře. Měli jsme několik dalších šancí, které jsme ale neproměnili,“ hodnotil trenér Marcel Melecký.

Pro druhý poločas udělal trenér Melecký změny v sestavě. Premiéru si odbyla posila z Baníku Ondřej Dolba. „Druhý poločas nám vůbec nevyšel. Vypadli jsme ze hry. Soupeř nás přehrával. Navíc na trávníku to pořádně jiskřilo,“ pokračoval kouč Hlučína. Domácí snížili, v nastavení měl tutovku Klimpar, Kolenka ale neprostřelil. „Za postup jsme rádi, škoda druhého poločasu, který nám nevyšel,“ zakončil Melecký. V sobotu jeho tým čeká těžký duel ve Frýdku-Místku.

Frenštát – Hlučín 1:2 (0:2)

Branky: 83. Walder – 26. Rubý, 30, T. Dostál. Rozhodčí: Černoevič – Lukašík, Kontoršikov. ŽK: Baran, Klimpar, Farský, Walder – Štefek, Dolba, Heiník. ČK: 93. Heiník. Diváci: 305.

Hlučín: Kolenko – Wolf, Heinik, Mac, Vengřinek – Opatřil (46. Carvalho), Rubý, Štefek (46. Dolba), T. Dostál, Macíček – Pyclík (56. Jančík). Trenér: Marcel Melecký.