Příští zápas

FC Velké Meziříčí vs FC Hlučín

Datum a čas konání: 24.5.2019 17:00

Derby s Petřkovicemi pro domácí Hlučín

Derby MSFL pro Hlučín. Prestižní utkání s Petřkovicemi hlučínští fotbalisté dotáhli do vítězného konce. Před téměř čtyřmi stovkami diváků díky brankám Hudeczka a Krauta zvítězili 2:1. Za hosty dokázal už jen snížit kanonýr Lokša.

FC Hlučín – FC Odra Petřkovice 2:1 (0:0)
Branky: 53. Hudeczek, 59. Kraut – 71. Lokša. Rozhodčí: Zaoral – Řezníček, Gloser. ŽK: Žižka, Kraut – Leibl, Sporysz, Neumann, Holiš. ČK: 58. Polášek. Diváci: 341
Hlučín: Kolenko – Hudeczek, Heinik, Mac, Žižka – Málek, Štefek, Foltýn (90+2. Dostál) – Krejčí (74. Massaniec), Kraut, Fojtík (85. Ságner). Trenér: Radomír Korytář

Hlučínští se dostali v poslední době do formy, proti Petřkovicím byli od prvních minut aktivnější. „Soupeř hrál z hlubokého bloku a hrozil z brejků, ty se nám ale dařilo eliminovat. My jsme se dostali do několika pološancí,“ řekl trenér Hlučína Radomír Korytář.

Po přestávce začaly padat i branky. Skóre otevřel hlavičkou Hudeczek. O pět minut později utekl Foltýn, Polášek ho před vápnem fauloval, dostal červenou kartu a domácím se naskytla dobrá standardka. K jejímu zahrání se postavil Kraut a nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 2:0.

„Z této situace jsme vytěžili dvě výhody. Soupeř šel do deseti a nám se podařilo dát branku,“ usmíval se hlučínský trenér. Jenomže Petřkovice i v deseti zbraně nesložily. „Hosté začali nakopávat balony, do naší hry se začala vkrádat nejistota,“ přiznal Radomír Korytář.

Ta se ještě zvýšila poté, co Lokša snížil. „Závěr byl hodně emotivní, avšak zvládli jsme to. Naše hra byla postavena na dobrém týmovém výkonu. Vyhráli jsme zaslouženě,“ podotkl hlučínský stratég.

Pro Hlučínské šlo o čtvrté vítězství v řadě. „Dá se říci, že po špatném začátku jsme z nejhoršího venku. Ale musíme se stále držet při zemi. Hrajeme hodně týmově a to je naše devíza,“ uzavřel Radomír Korytář.